Dash Quest – RPG-owa autostrada z pikseli

0
796

Dash Quest każdy fan prostej rozgrywki znajdzie dla siebie coś, co przypadnie mu do gustu. I każdy też z pewnością doceni w niej pikselową grafikę, dużą ilość dostępnych poziomów i skilli. Okej, może nie jest to wyjątkowo skomplikowana produkcja, ale jedno trzeba jej przyznać – wciąga jak największe bagno!

Dash Quest ma w sobie wszystko, czego wymagam od szybkiego, typowo pięciominutowego, RPG-a. Nie mamy tutaj wielu klas, profesji ani miliona statystyk, z którymi kombinujemy jak koń pod górę, by tylko zostać najlepszym wojownikiem. Jest za to mnóstwo okazji do tego, by powiedzieć sobie, że dobrze się bawimy!

dash1

Rozgrywka w opisywanej produkcji jest nieskomplikowana. Bohater, niczym samochody w dawnych gierkach wyścigowych, porusza się samoczynnie z dołu ekranu do góry, a naszym celem numer jeden jest niszczenie wszystkich napotkanych oponentów, wykorzystując przy tym dostępne oręże.

Nigdzie nie mamy powiedziane, w czym trudni się postać z Dash Quest. Można powiedzieć, że jest po części knightem i po części magikiem. Zazwyczaj bowiem wojuje mieczem lub innymi broniami jednoręcznymi, jednak czasem zdarza mu się też używać przeróżnych zaklęć. Oczywiście, to my decydujemy o tym, kiedy będzie korzystał z konkretnego narzędzia do zabijania.

dash

Nasz postęp w grze nigdy nie przepada, nawet w momencie śmierci bohatera. Dzięki trzem slotom, możemy stworzyć sobie kilka profili i w każdym decydować się na inne rozwiązania. Istotne jest to, że Dash Quest podzielona jest na plansze, a ukończenie wszystkich z nich to długie godziny tapania w ekran.

Jak to w RPG-u, im wyższy poziom posiadamy, tym efektywniejsze są nasze ataki, ruchy obronne, a także szybkość. Po zdobyciu levelu, do rozdzielenia mamy specjalne punkty umiejętności, które przeznaczamy na typowe skille. A co z mieczami, miksturami życia, many i tak dalej? Te kupujemy za mobilne pieniążki zdobywane po wyeliminowaniu wroga.

Dash Quest znajdziecie w Google Play w dziale z darmowymi produkcjami. Mikropłatności nie są tu konieczne do osiągania sukcesów, dzięki czemu można bawić się całkowicie za friko!