Daddy Long Legs – mówię Wam, trudno być siatkarzem!

0
783

Niektórzy zazdroszczą siatkarzom czy koszykarzom imponującego wzrostu. Mnie to nie rusza. Szczególnie, kiedy widzę, co parę centymetrów za dużo potrafi zrobić z człowiek albo… jakimś czarnym, wirtualnym stworzeniem. Potrzebujecie konkretóœ? Proszę bardzo, pobierzcie Daddy Long Legs, a bardzo szybko je znajdziecie!

Nie można wiedzieć, kim jest bohater Daddy Long Legs. To na pewno tatuś, ale kogo konkretnie – nie mam pojęcia. I nie wiem – szczerze mówiąc – czy chciałby w ogóle mieć wiedzę na ten temat. Bo dla mnie liczy się przede wszystkim dobra zabawa, a tej w opisywanej gierce nie brakuje!

Do wyboru mamy w Daddy Long Legs dwóch bohaterów. Jeden z nich jest krótszy, drugi dłuższy, ale mają ze sobą coś wspólnego: pokaźne, niemalże karykaturalne, nogi. Niektórzy mogą powiedzieć, że jest to jakiś atut. Może i tak, ale tylko przy wieszaniu firan albo malowaniu sufitu.

Celem gracza jest osiągnięcie jak najlepszego rezultatu. Wszystko wyrażone jest w przebytych metrach. Rzecz jasna, to COŚ dłuższe od tego krótszego ma nieco łatwiej, dlatego też każdym z bohaterów śrubujemy inne rekordy. Co najważniejsze – raz na jakiś czas możemy również zdobyć nagrodę. Albo zwykłą, albo złotą.

Dodatki dostępne w Daddy Long Legs to okulary, rakietowe czy hamburgerowe przebrania i tak dalej. Nie jest to może nic nadzwyczajnego, ale przyznam, że z utęsknieniem czekałem na kolejny bonus i robiłem wszystko, by zdobyć jak najwięcej upominków.

Zazwyczaj wspominam Wam co nieco o sterowaniu, jednak w tym przypadku jest to absolutnie niemożliwe. Dlaczego? Bo w Daddy Long Legs chodzi tylko o wyczucie. Używamy lewej części ekranu, prawej i staramy się stawiać krok za krokiem. Wydaje się to proste, ale w praktyce jest zdecydowanie bardziej skomplikowane.

Daddy Long Legs charakteryzuje się minimalistyczną grafiką, której niczego nie brakuje. Z dźwiękami już tak dobrze nie jest, ale chyba też bardzo nie będziecie na to narzekać. W końcu kto pobiera tego typu produkcje tylko po to, by słuchać efektów muzycznych?