Czyste Ząbki z Aquafresh – tak się szczotkuje, maluchu!

1
1072

Staracie się nauczyć Wasze pociechy poprawnego i regularnego mycia zębów? W takim razie na pewno przyda Wam się zainstalowana w smartfonie aplikacja Czyste Ząbki z Aquafresh, o której można w ostatnim czasie sporo usłyszeć w telewizyjnych reklamach. Czy warto ją pobrać i dlaczego dowiecie się z reszty tego wpisu. Zaznaczam, że nie jest to w żadnym wypadku tekst sponsorowany.

Aplikacja Czyste Ząbki z Aquafresh stworzona została z myślą o dzieciach, dlatego też pełno w niej kolorowych i humorzastych elementów, jakich na próżno szukać w dużo bardziej poważniejszych produkcjach. Dowodem na to może być chociażby sam główny bohater, który jest niczym innym, jak uśmiechniętym paskiem pasty do zębów.

aqua

Z racji tego, że najmłodsi nie umieją czytać, wszystkie teksty występujące w programie są czytane przez lektorkę. Głos wspomnianej pani zdaje się być bardzo sympatyczny, jednak – według mnie – jest zbyt sztuczny. Zdaję sobie jednak sprawę, że przygotowywanie materiału dla dzieci nie jest łatwą sprawą, tak więc za bardzo w tej kwestii nikogo ani niczego krytykować nie będę.

Czyste Ząbki z Aquafresh pozwala nam na stworzenie nie jednego, lecz kilku profili dla dzieci. Dzięki temu każda z naszych pociech pracuje na własny rachunek, „rywalizując” ze swoim rodzeństwem o miano najlepszego „ząbkowicza” w domu. Rejestracja dziecka trwa dosłownie kilka sekund. Wystarczy podać imię oraz datę urodzenia i gotowe.

aqua1

W jaki sposób opisywany program mobilizuje dzieci do mycia zębów? Za każde 2 minuty prawidłowego szczotkowania najmłodsi otrzymują tu wirtualne gwiazdki. Można wymieniać je na stroje dla bohatera oraz inne dodatki, na przykład, okulary w kolorowych, wzorzystych oprawkach oraz stylowe buty. Oczywiście, im więcej symboli na koncie, tym lepiej.

Apka nie uznaje mycia krótszego niż dwie minuty. Dziecko zaczyna szczotkowanie, gdy zaczyna się specjalna piosenka i kończy wraz z ustaniem melodii. Uważam, że jest to dużo lepsze od standardowego stopera, który nie jest dla dziecka żadną atrakcją.

Czyste Ząbki z Aquafresh brakuje mi tylko jednego – profilu dla rodziców. Mógłby on umożliwić kontrolowanie wyników dzieci oraz niezaliczanie kilku prób (w przypadku, gdy pociecha ewidentnie kombinuje :)). Poza tym można tylko chwalić.