Czas bohaterów – „czysty” RPG-ek z samymi pikselami

0
827

Nie lubicie wymyślnych elementów, które unowocześniają gry, a w tym przypadku RPG-gi? Pewnie musicie w Google Play pomijać większość produkcji, ale Czas bohaterów na pewno przykuje Waszą uwagę. Buffstudio stworzyło bowiem „czystą” grę z samymi pikselami. Idealna dla tych, którzy chcą chociaż na chwilę oderwać się od naszpikowanej bajerami rzeczywistości.

Mimo że za wyprodukowaniem opisywanej gry stoją Koreańczycy, już na starcie udostępniona jest ona w polskiej wersji językowej. Tłumaczenie idealne nie jest, ale małe niedociągnięcia w ogóle nie psują zabawy, więc raczej trudno nazwać je poważną wadą.

koloseum

Fabuła w Czas bohaterów nie jest specjalnie skomplikowaną historią. Pamiętajmy, że kiedyś nie na tym zależało twórcom najbardziej. Głownie zajmowano się rozgrywką, a ta w tym przypadku jest – moim zdaniem – bardzo udana. Jeżeli jesteście fanami retro klimatów, nie będziecie zawiedzeni.

To, że dostępnych wojowników możemy ulepszać nie jest niczym nowym. Pewnie nie będziecie też zdziwieni faktem, iż tylko jeden bohater dostępny jest od początku, natomiast wszystkich innych trzeba odblokowywać, wygrywając pojedynki z wirtualnymi przeciwnikami. „Świeży” jest tu za to model walki. Turowy? A właśnie, że nie!

W grze Czas bohaterów możemy zadawać ciosy oponentom kiedy tylko nam się to podoba. Trzy z rzędu, cztery, a nawet pięć. Oczywiście, jeśli tylko pozwoli nam na to rywal. Do ataku służy jeden pikselowy przycisk umieszczony po prawej stronie ekranu. Po lewej są natomiast trzy guzki, dzięki którym unikamy lecących w naszą stronę wrogów. Mimo że całość bardzo łatwo przyswoić, mistrzostwo przychodzi z czasem.

Każda z postaci ma unikalną moc. W standardowym trybie rozgrywki jest to coś przydatnego, ale na pewno nie niezbędnego do zwycięstwa. W przypadku działów Koloseum czy Atak jest zupełnie inaczej. Wszystko dlatego, że mamy w nich do czynienia z bardziej wymagającymi osobnikami stojącymi na naszej drodze, a my w walce korzystamy z trzech wybranych wojowników o różnych zdolnościach.

Czas bohaterów – mimo że bazuje na starych, poczciwych RPG-ach – oferuje też mikropłatności i pewnie inne, „nowoczesne” limity. Dobrze, iż sama gierka dostępna jest za darmo, bo w przeciwnym wypadku pewnie byście nawet nie chcieli na nią zerkać!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here