Cube Crux – minimalistycznie, ale piekielnie trudno!

0
665

Gra Cube Crux to niezwykle zaskakująca bestia. Na pozór wydaje się minimalistyczna, nieskomplikowana i pozbawiona wysokiego poziomu trudności. Wystarczy spędzić z nią jednak dobrych kilkadziesiąt minut, by zdecydowanie zmienić zdanie na jej temat. Ale nie ma co pisać o tym już na wstępie. Jeżeli chcecie o łamigłówce studia Rutony Studio dowiedzieć się czegoś więcej, po prostu zajrzyjcie do pozostałej części tego wpisu.

Kiedy człowiek poznaje zasady rządzące światem produkcji Cube Crux, zaczyna głośno się śmiać. Wszystko dlatego, że przetransportowanie sześcianu do odpowiedniego miejsca nie wydaje się niczym specjalnie trudnym. A jednak. O ile pierwszy i drugi poziom to typowa bułka z masłem, kolejne co najwyżej nazwać można kamieniem z frytkami. Nie wiem, czy to porównanie jest trafne, ale wiem, iż rozgrywka w opisywanej grze do łatwych nie należy.

Tak jak już napisałem, naszym celem numer jeden w Cube Crux jest przeniesienie wirtualnego sześcianu w wyznaczone miejsce. Mimo że konstrukcja plansz ulega zmianie, meta zawsze prezentowana jest w taki sam sposób – jako świecący punkt, nad którym znajduje się łuna pokaźnych rozmiarów.

Dlaczego pierwsze levele dostępne w grze są łatwiejsze od kolejnych? Bo tylko na początku przychodzi nam przenosić jedną bryłę. Później sytuacja się nieco bardziej komplikuje, bo sześciany są ze sobą złączone, a my musimy tak to wszystko robić, by żaden z nich nie został na powierzchni w sytuacji, gdy drugi dotrze już do finalnej miejscówki.

Cube Crux od początku sprawia wrażenie minimalistycznej produkcji. Menu główne pozbawione jest zaawansowanych opcji oraz wielu przycisków, natomiast same plansze zawierają tylko to, co powinny. Bez zbędnych udziwnień oraz innych elementów, które nie miałby najmniejszego wpływu na rozgrywkę. Czy to zaleta apki? Moim zdaniem, zdecydowanie tak. Jak widzicie na screenach, gra prezentuje się świetnie, a więc nie można napisać, że jest brzydka.

W sumie produkcja Rutony Studio udostępnia nam 40 poziomów podzielonych na cztery rozdziały. Nie wiem, ile dokładnie zajmuje przejście całej gry, bo jeszcze nie dotarłem do końca. Mogę Was jednak zapewnić, że z Cube Crux będziecie się świetnie bawić. I to przez wiele minut, a nawet godzin!

W Google Play można pobrać wersję LITE gry Cube Crux, która jest całkowicie darmowa albo też skusić się na pozbawioną reklam wersję Pro kosztującą 3 złote oraz 15 groszy.