Crossy Road – kanciaści przyjaciele Froggera [VIDEO]

9
1621

Kultowa gra o nazwie Frogger oferowała rozgrywkę, której z pewnością nie można nazywać porywającą. Mimo to, we wspomnianej produkcji musi być coś wyjątkowego, skoro wciąż powstają jej remake’i i mogą one pochwalić się naprawdę sporą rzeszą wiernych fanów. Do współczesnych kontynuacji klasyka od Konami z całą pewnością zaliczyć można, między innymi, opisywaną tutaj apkę Crossy Road. Nie mieliście jeszcze okazji jej wypróbować? W takim razie macie czego żałować!

Świat Crossy Road pełny jest kanciastych drzew, samochodów oraz innych elementów znanych wszystkim tym, którzy na co dzień przebywają w miejskich „dżunglach”. Sami bohaterowie dzieła studia Yodo1 Games także do wyjątkowo owalnych nie należą. Czy przeszkadza to jednak w odczuwaniu frajdy z gry? Absolutnie nie. Ba, można by rzec, że to właśnie przede wszystkim dzięki temu ciężko jest oderwać wzrok od wyświetlacza smartfona.

crossy

Nasz cel w Crossy Road jest prosty do wytłumaczenia. Musimy tutaj kierować wirtualnymi zwierzakami w taki sposób, aby te jak najdłużej przetrwały wśród głośnych pojazdów i rwących rzek. Sprawa niby jest prosta, ale jeżeli próbowaliście kiedyś przejść przez ulicę nie na pasach, doskonale zdajecie sobie sprawę, że do tego typu czynności potrzeba przede wszystkim zwinności, szybkości, a niekiedy także sprytu.

Ciężko wymienić wszystkie przeszkody, jakie napotykamy na swej drodze w opisywanej grze. Poza standardowymi samochodami i rzeką, dostępne są tutaj także pociągi. Żeby było ciekawiej, nie tylko takie, które jeżdżą w pojedynkę, co zresztą widać na załączonych obrazkach.

Podczas naszych przechadzek zwierzakami zdobywamy w Crossy Road pikselowe monetki. Co dzięki nim możemy sobie sprezentować? Odpowiedź jest prosta – nowych bohaterów. Niestety, nie jest tutaj tak, że określona liczba pieniążków potrzebna jest do odblokowania, na przykład, żaby. Za 100 sztuk środka płatniczego możemy po prostu wyjąć ze specjalnego automatu kulkę z niespodzianką. Jak się pewnie domyślacie, ową niespodzianką jest właśnie nowe stworzonko.

crossy1

Sterowanie w grze jest tak samo nieskomplikowane, jak rozgrywka. Wszystko załatwiamy tutaj „tapaniem” – albo w górną część ekranu, albo w dolną, albo prawą lub lewą. Żadna filozofia, prawda?

Crossy Road to produkcja, która jest w stu procentach darmowa. Można – co prawda – kupować w niej zwierzaki za prawdziwą kasę, ale jeżeli tego nie potrzebujemy, możemy być pewni, że w tym przypadku nie będziemy zmuszeni do sięgnięcia po portfel.