Cosmo Run – futurystyczno-kosmiczna przygoda… piłeczki

0
597

Każdy z nas, ja również, lubi od czasu do czasu pograć w niezobowiązującą gierkę o minimalistycznym wyglądzie i bardzo prostych zasadach. Cosmo Run wydaje się być produkcją, która idealnie spełnia te kryteria. Niestety, na pewno nie można zaliczyć jej do grona oryginalnych, dlatego też już od początku poważnie straciła w moich oczach.

Zadanie gracza w Cosmo Run polega na kierowaniu wirtualną piłeczką. Turla się ona po futurystycznie wyglądającej powierzchni i raz na jakiś czas spotyka gwiazdki, które pochłania. Po co to wszystko? Ano po to, by zdobywać punkty, bić rekordy i stać się najlepszym z najlepszych.

cosmo

Miejsce akcji jest w grze wyjątkowo zawiłe. Droga do mety, a raczej do nieskończoności, czasem jest pionowa, czasem ma dużo zakrętów, a czasem po prostu przypomina ścieżkę górską z ogromną ilością mniejszych lub większych pagórków. Nie można zarzucić twórcom Cosmo Run, że ich dzieło źle się prezentuje. Jak na moje oko, wygląda całkiem nieźle i zdecydowanie zasługuje na pochwałę.

Co było raczej dość łatwe do przewidzenia, sterowanie zastosowane w Cosmo Run jest proste jak drut. Żeby nasza kulka wykonała ruch w odpowiednią stronę… wystarczy dotknąć ekranu. Dokładnie tak – nic więcej robić nie trzeba, bo przecież opisywana apka miała być nieskomplikowana i stworzona dla tych, którzy nie mają ochoty na przyswajanie wyjątkowo skomplikowanych systemów kontroli.

cosmo1

Bardzo łatwo o skuchę, ale jest na to sposób. Dzięki wspomnianym już przeze mnie gwiazdom, możemy wskrzesić naszego „bohatera” i rozpocząć od miejsca ostatniej wpadki. Oczywiście, nie jest to jedyna metoda na wydawanie wirtualnej waluty. Kolejnym są zupełnie nowe, bardzo wypasione kule. Niektóre z nich zostały wycenione nawet na czterocyfrowe liczby.

Cosmo Run wyświetlają się reklamy. Wyłączenie ich kosztuje nas nieco ponad dziesięć złotych. Moim zdaniem, to troszkę za dużo, jak na tego typu produkcję. Rozumiem, rzecz jasna, że i takich gier nie tworzy się w godzinę czy dwie, ale uważam, że mało kto zdecyduje się na wsparcie tego projektu, mając do wyboru całą masę innych, dużo bardziej oryginalnych, aplikacji.