Cordy 2 – na ratunek futurystycznej planecie!

0
667

Pod koniec ubiegłego roku, czyli stosunkowo niedawno, pojawiła się w Google Play druga część znanej platformówki o nazwie Cordy. Mimo wielu sceptycznych opinii na jej temat, Androidowcom bardzo się spodobała, dzięki czemu można ją dzisiaj nazywać jedną z popularniejszych gier smartfonowych tego typu.

W grze Cordy 2 wcielamy się w postać robota, mającego za zadanie ocalić naszą futurystycznie wyglądającą planetę. Zadanie proste nie jest, bowiem nie tylko będzie musiał zbierać zębatki, lecz także zwracać uwagę na upływający czas, który – jak wiadomo nie od dziś – mimo że niepozorny, jest zwykle najniebezpieczniejszych wrogiem.

cordy1

Autorzy gry przygotowali dla nas mnóstwo poziomów do przejścia. Osadzone one zostały na różnego rodzaju planetach o całkowicie odmiennym wyglądzie, dzięki czemu możemy w jeszcze większym stopniu odczuwać ogólny klimat produkcji i w ogóle nie mieć styczności z monotonią.

Tak jak pisałem, zadanie stojące przed robotem, czyli de facto przed nami, w Cordy 2 do łatwych nie należy. Aby było nieco prostsze, udostępniono nam kilku niezwykle przydatnych, nowoczesnych przyjaciół, między innymi robota potrafiącego latać czy będącego jednym wielkim magnesem.

cordy

To, co wyróżnia Cordy 2 na tle innych platformówek, to fakt, iż nie można w niej „na ślepo” biec przed siebie i unikać przeszkód. Trzeba w niej przede wszystkim myśleć i nie dawać się ponieść emocjom. Obecnie rzadko spotyka się apki wymagające od nas jakiegokolwiek skupienia. Tym większy plus dla produktu studia SilverTree Media.

Jeśli chodzi o grafikę, jestem zdania, że Cordy 2 to jedna z lepiej wyglądających gier tego typu w Google Play. Konstrukcja plansz jest miła dla oka i jednocześnie sprawia wrażenie dobrze przemyślanej. O dźwiękach również nie zamierzam napisać złego słowa. Uważam, że za nie także twórcom należą się pochwały.


logo-app
Cordy 2
SilverTree Media
0   
qrcode-app