Cool School – zasady zasadami, ale kto zużywa w domu tyle papieru?!

0
620

Apka Cool School to produkcja stworzona z myślą o dzieciach, dzięki której mogą one dowiedzieć się czegoś więcej o zasadach panujących w szkołach. Jeżeli skończyliście już dziesięć lat, prawdopodobnie wspomniana gra bardziej będzie Was rozmieszać, niż edukować. I dlatego tym bardziej nie mam pojęcia, dlaczego dzieło studia TabTale jest ostatnio tak popularne w Google Play.

Nie mam zamiaru ukrywać, że Cool School – moim zdaniem – ma więcej wad, niż zalet. Głównie nie mogę wybaczyć autorom tej produkcji tego,  w jaki sposób stworzyli oprawę graficzną oraz że w produkcji dla dzieci od samego początku do końca atakują nas informacją o pełnej wersji, która wiąże się z kosztem rzędu 20 złotych.

Ekran główny gry przedstawia poszczególne pomieszczenia znajdujące się w placówce szkolnej. Można znaleźć tu, między innymi, stołówkę, łazienkę, świetlicę i tak dalej, i tak dalej. Zła wiadomość jest taka, że większość otwiera się przed nami dopiero wtedy, gdy wykupimy wspomnianą wcześniej edycję „Full”. Na szczęście, wszystkie podane przeze mnie przed chwilą pokoje dostępne są całkowicie za darmo, a więc przed zdecydowaniem się na wydanie prawdziwych pieniędzy możemy wykonać porządny test możliwości i „fajności”.

Cool School robimy różne rzeczy. Dobrym przykładem może być łazienka. Pomagamy w niej dzieciakom dojść do toalety, podajemy papier toaletowy (strasznie dużo go zużywają!), a także towarzyszymy w czynności mycia rąk czy kąpieli pod prysznicem (brzdące są – rzecz jasna – za specjalną zasłoną – nie macie się czego obawiać!).

Mówiąc w skrócie, opisywana produkcja to po prostu zbiorowisko różnych mini-gier, które prawdopodobnie przypadną najmłodszym do gustu i zajmą ich na jakiś czas.

Niestety, mimo że Cool School ma spore szanse na skradnięcie serca przedszkolakom, radzę rodzicom poszukać czegoś podobnego w wersji nieco bardziej darmowej. Brutalna prawda jest bowiem taka, że w tej grze jest zbyt wiele reklam i mikropłatności, a to – jak wiecie – wcale nie jest nic dobrego i to bez względu na to czy mamy do czynienia z gierką dla starczych, czy nie.