Contrack – pozostań w kontakcie z rodziną i nie tylko

0
707

Bardzo dużo czasu zajęło mi znalezienie w Google Play aplikacji, która nie miałaby nic wspólnego z narzędziami, jakie miałem okazję pobrać w ciągu ostatniego miesiąca czy dwóch. Na szczęście, wśród kolejnych programów społecznościowych, komunikatorów i zestawów ikonek udało mi się natrafić na prawdziwą perełkę. Znaleźć ją można  w Google Play pod nazwą Contrack. Do czego służy? Za chwilę wszystkiego się dowiecie.

Mimo że ludzie mogą w dzisiejszych czasach bez wychodzenia z domu utrzymywać kontakt ze swoimi najbliższymi, moim zdaniem, dawniej, czyli w erze budek telefonicznych, rodzina więcej ze sobą rozmawiała, a i mniej było takich znajomych, do których dzwoni się raz na ruski rok. Nie wiem, czy zgadzacie się z moją opinią, czy też nie, ale jeśli faktycznie uważacie, że wypadałoby zastanowić się, kiedy ostatnio rozmawialiście ze szkolnym kumplem bądź swoją ulubioną ciocią, apka Contrack na pewno Wam w tym pomoże.

contract

Najprościej opisywany program można zdefiniować jako narzędzie do zarządzania naszymi kontaktami. Co dokładnie mam tu na myśli? Otóż to, że dzięki Contrack jesteśmy w stanie na bieżąco śledzić swoje ruchy telefoniczne, e-mailowe, a nawet Facebookowe. Oczywiście, to jeszcze nie wszystkie dostępne opcje.

Kontakty możemy dodać ręcznie albo też zdecydować się na ich import z portali społecznościowych bądź książki telefonicznej. Kiedy już wykonamy ten krok, pozostaje nam przyznać każdej osobie odpowiedni priorytet, dzięki czemu program ustali do kogo chcielibyśmy (albo powinniśmy) dzwonić więcej, a do kogo mniej. Przy każdym telefonie możemy również stworzyć odpowiednią notatkę. Dodawać możemy co tylko nam się podoba – przypomnienia, uwagi i tym podobne.

con1

Na pierwszy rzut oka Contrack wydaje się po protu ulepszoną wersją listy kontaktów. I w sumie po części tak właśnie z nim jest. Trzeba mieć jednak na uwadze fakt, że domyślnie zainstalowana w smartfonie książka telefoniczna nie pozwala nam sprawdzić dokładnej historii mówiącej nam, ile razy dzwoniliśmy do danej osoby albo czy to my robiliśmy pierwszy krok, czy też zazwyczaj jest zupełnie na odwrót.

Apka nie powala na kolana efektami wizualnymi. Zdecydowanie jej autorzy mogli się w tej kwestii nieco bardziej postarać. Nie powinniście jednak zbytnio się tym przejmować. Najważniejsze, że Contrack znakomicie spisuje się na co dzień i pomaga zarówno w kontaktach rodzinnych, jak i biznesowych.