Combo Knights Legend – odważny młodzieniec w świecie szkieletów

0
638

Niektórzy mogą powiedzieć, że pisanie o kolejnych mobilnych RPG-ach, w których chodzi tylko o zabijanie potworów i zbieranie punktów doświadczenia całkowicie mija się z celem. Po części się z tym zgadzam, bo rzeczywiście w dzisiejszych czasach można znaleźć w Google Play ogromną ilość podróbek. Na szczęście, produkcja Combo Knights Legend absolutnie się do nich nie zalicza. A jeżeli chcecie wiedzieć dlaczego, przeczytajcie pozostałą część tego wpisu.

Gra zatytułowana Combo Knights Legend jest jedyna w swoim rodzaju. Na początku – czyli podczas krótkiego tutorialu – narzuca nam się, kogo mamy wybrać i jakie umiejętności ulepszać. Później wszystko robimy na własną rękę, a jakby tego było mało, możemy skorzystać z zupełnie innego bohatera, nie tracąc postępu w przypadku tego poprzedniego.

knight

Rozgrywka podzielona została na rozdziały. W każdym z nich napotykamy różnorakich przeciwników i staramy się zadawać im jak największe obrażenia. To, co zdecydowanie wyróżnia Combo Knights Legend na tle konkurencji, to sposób zadawania ciosów. Początkowo wydaje się nieco dziwny, ale bardzo szybko dacie się mu przekonać.

W trakcie każdego pojedynku na dole ekranu znajduje się pasek. Porusza się po nim w szybkim tempie pionowa kreseczka, natomiast naszym celem jest dotknięcie przycisku „Attack” za każdym razem, gdy natrafi ona na brązowy, czerwony lub niebieski kawałek… drewna. Każdy z tych kolorów oznacza inny ruch, jednak warto wspomnieć, że kiedy trafimy w pustkę albo będziemy zwlekać z robieniem czegokolwiek, oponent bez problemu to wykorzysta.

knight1

Combo Knights Legend jest specyficznym przedstawicielem RPG-ów. Oznacza to, że nie tylko liczy się w nim docieranie do coraz nowszych zakątków wirtualnego świata, lecz także – a nawet chyba przede wszystkim – musimy dbać tu o rozwój postaci. I chodzi tu jedynie o samo „wbijanie” leveli.

Po każdym „level upie” możemy ulepszyć jedną z trzech umiejętności bohatera. Tylko od nas zależy, czy będzie to atak krytyczny, minimalny, punkty życia i tak dalej, i tak dalej. Oczywiście, nasze decyzje mają wpływ na to, jak będzie atakował wojownik i jak szybko będzie on rozprawiał się z przeciwnikami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here