ColorDict – androidowy słownik offline

0
1323

Posiadanie w smartfonie słownika czy to języka polskiego, czy też takiego, który pozwala sprawdzić jak dany wyraz brzmi w innym języku jest niemalże konieczne. Szczególnie, że w dzisiejszych czasach niemal na każdym kroku mamy styczność z angielskim i innymi popularnymi językami. Dla tych, co nie chcą włączać internetu na urządzeniu za każdym razem, gdy chcą zajrzeć do słownika, przygotowano prostą, acz niezwykle funkcjonalną apkę ColorDict.

Największą zaletą ColorDict jest to, że może on przyjąć różne formy. Jeśli chcemy może być jedynie słownikiem naszego rodzimego języka, choć bez problemu nadaje się także do wykorzystywania go jako… encyklopedii. Oczywiście, nie wszystkie bazy haseł dostępne są od razu. Aby z korzystać z jednej z nich, musimy najpierw ją pobrać. W sieci znaleźć można pełno słowników stworzonych z myślą o użytkownikach opisywanej aplikacji, tak więc nie powinniście mieć najmniejszego problemu w znalezieniu tego, na czym najbardziej Wam zależy.

dict1

ColorDict posiada wbudowaną funkcję, dzięki której możemy sprawdzić poprawną wymowę tłumaczonego przez nas wyrazu. Nie, nie w postaci dziwnych, krzywych symboli w kwadratowych nawiasach, lecz w formie dźwięku, z którym jest w stanie poradzić sobie dosłownie każdy, nawet dziecko.

Co takiego oferuje jeszcze apka? Po pierwsze, zapisuje historię, dzięki czemu nie musimy kilka razy wyszukiwać tego samego, sprawiającego nam kłopoty, wyrazu. Po drugie, zawiera wygodny i prosty w obsłudze przycisk udostępniania, pozwalający nam pokazywać znajomym tłumaczenie danego słowa. Oczywiście, do tego dostęp do internetu jest już niezbędny, no chyba że jeszcze ktoś pisze w takich sprawach SMS-y ;).

dict

Ikonka programu wygląda dużo lepiej, niż on sam. Nie będę jednak w żadnym wypadku narzekał na wygląd. A to dlatego, że od ColorDict wymagałem przede wszystkim funkcjonalności, którą otrzymałem w takim stopniu, w jakim chciałem.

Poniżej znajduje się link do podstawowej wersji ColorDicta. Na pewno dobrze radzicie są z obsługą internetu, tak więc nie będziecie mieć problemu ze znalezieniem właściwej wersji słownika w polskojęzycznej wersji.


logo-app
ColorDict Dictionary
Notes
0   
qrcode-app