Color Hunt – daltonisto, ta gra Cię wykończy!

0
607

Proste gry zawsze uważałem za najlepsze i nic w tej kwestii się nie zmienia. Oczywiście, nie oznacza to, że jestem mało wymagający. Bo choć przyjęło się w społeczeństwie, że produkcje o nieskomplikowanej rozgrywce łatwo jest ukończyć, mogę Wam z pamięci wymienić kilka tytułów, które przez kilka dni spędzały mi sen z powiek ze względu na poziom trudności. Do wspomnianego grona z pewnością zaliczyć mogę apkę Color Hunt autorstwa L1 Games.

Zadanie gracza w Color Hunt na pozór wydaje się łatwe. Dlaczego piszę o tym już teraz? Bo nie chcę, żebyście zbyt szybko zrezygnowali z pobrania tej produkcji, uznając ją za dziecinnie prostą. Możecie przeczytać ten wpis od deski do deski i podjąć decyzję, czy warto zainteresować się tą apką albo po prostu od razu przejść do rzeczy i sprawdzić teorię w praktyce. Wybór pozostawiam Wam, a tych, co zdecydowali się na pierwszy wariant, zachęcam do dalszego czytania.

cc

Zabawa w opisywanej grze na pierwszy rzut oka przypomina tę z popularnego Guitar Hero. Ekran rozgrywki składa się z poruszających się symboli oraz pomarańczowej, cieniutkiej linii, która jest swego rodzaju granicą. Animowane elementy dzielą się na dwie kategorie: jedne z nich są kolorowe, a drugie wręcz przeciwnie. Celem głównym jest dotykać tych wymienionych na końcu. Jest jednak jedno istotne „ale”.

Podczas gry w Color Hunt musimy zwracać uwagę nie tylko na poruszające się strzałki, lecz także znajdujący się na górze ekranu wzorzec. To on pokazuje nam jakie kolory musimy „wyhaczać” i w jakiej kolejności. Jeżeli pominiemy chociaż jeden prawidłowy symbol, przegrywamy i musimy rozpocząć zadanie od początku.

c3

Apka nie oferuje nam kilkudziesięciu plansz do ukończenia. Pozwala nam jedynie śrubować własne rekordy punktowe. Im więcej kolorów wyłapiemy, tym lepszym rezultatem będziemy się mogli pochwalić. Dodatkowo, możemy korzystać ze swego rodzaju bonusów powiększających nasz dorobek o 50, 100, a nawet 200 „oczek”.

Audiowizualnie Color Hunt prezentuje się poprawnie. Nie ma się nad czym za bardzo zachwycać, ale nie można także zbyt wiele krytykować. Myślę, że jeśli należycie do mniej wymagających graczy, w ogóle nie będziecie zwracać uwagi na minimalistyczną oprawę. Ba, jestem nawet pewny, że będziecie z niej po części zadowoleni oraz spodoba Wam się to, że w grze możemy skorzystać aż z czterech różnych motywów graficznych.