Clou – nadchodzi moda na wiadomościowy minimalizm!

0
942

Możecie czepiać się do woli nieprawidłowości przymiotnika „wiadomościowy”, ale ma to w tym momencie drugie znaczenie. Ważniejsze jest to, że na naszych oczach rozbudowane, „ciężkie” aplikacje z wiadomościami zostają zamienione na znacznie lżejsze i szybko przechodzące do meritum. Po Newsweeku i jego projekcie wPunkt przyszła kolej na Agorę i Clou!

Idea w obu wymienionych przypadkach wygląda tak samo. Zarówno ten pierwszy, jak i drugi tytuł ma za zadanie przedstawiać nam każdego dnia pięć istotnych, godnych przeczytania materiałów. Mimo wszystko, bardzo szybko można wyhaczyć różnice między obiema apkami i stwierdzić, że każda z nich jest tak naprawdę skierowana dla ludzi o innych potrzebach.

Clou

Proszę, nie wnikajmy w to, które z wydawnictw jest bardziej stronnicze. Nie zajmujmy się też biografiami autorów, a skupmy się na faktach. Te są takie, że w wPunkt znalazłem znacznie więcej informacji związanych z polityką polską i zagraniczną, natomiast w Clou dowiedziałem się więcej o innych rzeczach, na przykład, o działaniach kleszczy czy o współczesnych Polakach w wieku dwudziestukilku lat.

Clou jest znacznie prostsze w obsłudze od konkurencyjnego projektu. Nie mamy tutaj prawie żadnych przycisków, a o menu możemy zapomnieć. Szczytem skomplikowania jest w tym przypadku przegródka oddzielająca newsy z poszczególnych dni i przycisk do udostępniania materiału. Ma to swoje nie tylko dobre strony. Osobiście nie byłem zachwycony tym, że muszę ciągle machać palcem, by dokopać się do ulubionego artykułu sprzed paru dób.

Clou

Wydaje mi się, że każdy z Was musi sam zdecydować, czego wymaga od apki takiej jak Clou. Jeżeli macie inne programy z wiadomościami, propozycja z tego wpisu jest lepszym rozwiązaniem. Natomiast dla tych, co raczej ignorują codzienne wybryki polityków i zależy im tylko na naprawdę „gorących” newsach, z czystym sumieniem bardziej polecę wPunkt. I nie ma tu naprawdę żadnych podtekstów!

Nie wnikajmy już, czy Clou jest podróbką, czy też nie. Znajdziecie ten program w Google Play w sekcji z nowościami. Jest darmowy, a więc możecie pobrać i przetestować, w jakim stopniu pokrywa się z Waszymi oczekiwaniami i wymaganiami.