Clean Droid – czyściciel smartfona

0
1195

Mimo że od nowości posiadamy w smartfonach kilkanaście gigabajtów pamięci, bardzo często zainstalowane programy, gry, a do tego cała masa utworów muzycznych czy plików video w dużym stopniu ograniczają wolną przestrzeń w urządzeniu. Jak sobie z tym poradzić? Oczywiście, można raz na jakiś czas zorganizować małą czystkę i pousuwać kilka mniej używanych przez nas aplikacji. Tak drastyczne środki nie są jednak konieczne, kiedy korzystamy z narzędzia Clean Droid.

Clean Droid to sprytny program, który daje nam możliwość zarządzania pamięcią w smartfonie. Co bardzo ważne, nie tylko pamięcią, która służy nam do przechowywania aplikacji, lecz także tą umożliwiającą sprawne działanie programów i procesów w tle.

clean

Po uruchomieniu aplikacji naszym oczom ukazuje się przejrzysty ekran główny. To w nim znajdują się skróty do wszystkich funkcji dostępnych w aplikacji.

Bardzo wygodnym, a zarazem przejrzystym, rozwiązaniem jest przedstawienie wolnej przestrzeni w postaci wykresu kołowego. Klikając, na przykład, na ten poświęcony pamięci RAM, otrzymujemy możliwość usunięcia „szkodników”, które spowalniają pracę naszego sprzętu, mimo iż nie są w danym momencie w ogóle usuwane.

W sumie Clean Droid oferuje nam cztery główne narzędzia. Zakładka „Trash” – jak pewnie już się domyślacie – pozwala nam na wymazywanie rzeczy zawalających miejsce w smartfonie. Zazwyczaj są to jakieś pliki tymczasowe albo po prostu pozostałości po odinstalowanych przez nas aplikacjach. Z funkcji korzysta się w bardzo prosty sposób. Wystarczy uruchomić skanowanie, a następnie nacisnąć jeden podłużny przycisk umieszczony na dole ekranu.

clean1

Oczywiście, poza usuwaniem plików cache nie zabrakło w programie też narzędzia do pozbywania się niechcianych już przez nas gier czy apek. Warto wspomnieć, że w dziale do tego służącym możemy wykonać też backup wybranego przez nas pliku. Pozwala to zapisać nasze ustawienia czy save’y.

Czy Clean Droid radzi sobie także z historią przeglądarek? W rzeczy samej. Dodatkowo, pozwala nam też na usuwanie za jednym zamachem wszystkich napisanych i otrzymanych przez nas SMS-ów, wykonanych połączeń oraz wyszukiwanych fraz w sklepie Google Play.

Opisywana apka wygląda – zgodnie z tym, co już pisałem – przejrzyście i całkiem nieźle. Ubolewam jedynie nad tym, że nie znalazło się w niej miejsce dla języka polskiego, mimo iż poza angielskim występuje tu także japoński, niemiecki, hiszpański i kilka innych.