Clash Of Atlantis – wojny bogów w wersji beta [VIDEO]

0
789

Mimo że gra Clash Of Atlantis w chwili obecnej dostępna jest w Google Play tylko w wersji beta, warto zainteresować się nią już teraz. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na oferowaną w niej dość ciekawą rozgrywkę oraz tematykę rzadko spotykaną w innych podobnych tytułach. Jeżeli nie boicie się mściwych bogów, zajrzyjcie do tego wpisu!

Fabuła produkcji Clash Of Atlantis opowiada nam o pewnym mieście, którego władza balowała sobie w najlepsze, podczas gdy mieszkańcy zostali zaatakowani przez łotrów z pobliskich miejscowości. Nie wiemy, dokładnie o co chodziło w prezentowanej na ekranie wojnie, ale dostajemy informację, że napadnięci osobnicy byli bardzo pobożni i właśnie dlatego istoty z drugiego świata postanowiły ruszyć im z pomocą.

clash

Opisywana gra jest połączeniem tower defense’a z RPG-em oraz innymi tego typu tytułami. Każdy etap dostępny w Clash Of Atlantis jest bitwą, podczas której musimy robić wszystko, by nie dopuścić wrogów do przedostania się z jednego końca planszy na drugi. W tym celu nie tylko stawiamy tradycyjne wieżyczki, lecz również rzucamy na naszych wrogów wszelkiej maści zaklęcia.

Jeśli chodzi o magiczne moce, tych mamy do wyboru całe mnóstwo. Są takie, które związane z bogiem mórz, a także ognia lub śmierci. Oczywiście, nie od razu możemy sobie pozwolić na wszystkie ulepszenia. Po pierwsze dlatego, że każdy zakup wiąże się ze stratą diamentów, a po drugie – do ulepszenia, na przykład, ostatnich umiejętności potrzebne są inne skille na konkretnym poziomie.

Na pierwszy rzut oka mapka z levelami dostępna w Clash Of Atlantis nie sprawia najlepszego wrażenia. Nie ze względu na cechy wizualne, lecz liczbę dostępnych poziomów. Wystarczy jednak zagłębić się nieco w świat gry, aby przekonać się, że każdy etap został w niej podzielony na sześć mniejszych, z czego trzy osadzone są w dzień, a trzy w nocy (tutaj możemy zamieszczać wieżyczki tylko w rozświetlonych lokalizacjach.

clash1

Autorzy Clash Of Atlantis nie zachęcają nas nachalnie do skorzystania mikropłatności, ale nie ma co ukrywać, że dzięki nim dużo szybciej możemy przejść konkretne poziomy. Warto dodać, iż logując się do gry kilka dni pod rząd, możemy liczyć na sporo naprawdę atrakcyjnych bonusów. Nie wiem jak Wy, ale ja lubię, kiedy nagradza się graczy w ten sposób.

Jak pod względem czysto estetycznym wypada Clash Of Atlantis? Moim zdaniem, zasługuje na szkolną piątkę. Wszystkie elementy wyglądają na dopracowane i schludne, dzięki czemu człowiek od początku ma wrażenie, iż korzysta z profesjonalnego produktu, a nie totalnej amatorszczyzny. Aż strach pomyśleć, co będzie, gdy gierka nie będzie już w fazie beta testów!