CityZoom360 – podglądaj co chcesz i kiedy chcesz

0
739

Kiedy byłem mały bardzo chciałem mieć tajną bazę wyposażoną w nowoczesną konsolkę, która pozwalałaby mi oglądać, co dzieje się na całym świecie. Nie sądziłem, że kiedykolwiek moje marzenie się spełni, a tym bardziej, iż swoją miejscówkę będę miał w urządzeniu mieszczącym się w kieszeni. Uważacie, że zwariowałem i zaczynam majaczyć? Nic podobnego. Po prostu jestem świeżo po przetestowaniu aplikacji o nazwie CityZoom360.

CityZoom360 pozwala nam śledzić obraz z kamer umieszczonych w ogromnej ilości miejsc znajdujących się na naszym globie. Program został stworzony przez naszych rodaków z ekipy Thornido, jednak nie jest to główny powód, dla jakiego postanowiłem Wam o nim wspomnieć.

zom

Aplikacja zauroczyła mnie przede wszystkim swoją prostotą. Po narzędziu tego typu spodziewałem się zagmatwanego menu i wielu niezrozumiałych funkcji. Tymczasem po uruchomieniu CityZoom360 moim oczom ukazała się przejrzysta lista dostępnych miejsc do podglądania. Poza zdjęciem, każda zakładka dotycząca konkretnej lokalizacji informuje nas, gdzie dana miejscówka się znajduje i jakiego typu jest to obiekt.

Program udostępnia nam ponad 2000 kamer z całego świata. Możemy dzięki nim nie tylko podziwiać ładne panoramy, lecz także przyglądać się temu, co aktualnie dzieje się na chociażby ruchliwych drogach czy w różnego rodzaju popularnych miejscach. Osobiście najbardziej lubię obserwować rynki w małych miasteczkach, choć i stoki narciarskie bardzo fajnie się prezentują.

zom1

Niestety, nie wszystkie materiały w CityZoom360 są w formie zwykłych filmików. Niektóre miejscówki możemy oglądać we Flashu (apka go nie obsługuje, ale przenosi nas automatycznie na swoją stronę internetową), a inne tylko w formie zdjęć, które są odświeżane co jakiś czas.

Aplikacja pozwala nam zapisywać ulubione materiały, a także udostępnia te najpopularniejsze wśród użytkowników aplikacji. Zdecydowałem się już na kilka kamerek, tak więc na pewno od czasu do czasu będę do CityZoom360 zaglądał. Jeżeli więc Wy także marzyliście kiedykolwiek o bazie pełnej monitorów pokazujących wiele miejsc, ten program jest dla Was idealny!