City Mania: Town Building Game – SimCity BuildIt doczekało się następcy

0
1036

Zapewne część z Was kojarzy grę strategiczną SimCity BuildIt autorstwa Electronic Arts. Opisywana w tym wpisie City Mania to istna kopia, jednak w mojej opinii – doprowadzona niemal do ideału.

Na wstępie pozwolę sobie ponarzekać na brak języka polskiego w aplikacji. Jakże życie byłoby piękniejsze, gdyby twórcy dopasowali się chociaż w tym względzie do odbiorców z Polski… Mogę mieć jedynie nadzieję, iż w przyszłości o tym pomyślą i przy okazji aktualizacji wrzucą nową nakładkę językową.

Przechodząc już do samej City Manii, należy wspomnieć o bardzo rozbudowanej rozgrywce, która tak naprawdę w miarę upływu godzin staje się tylko ciekawsza. 80% pomysłów Gameloft ściągnął od EA – nie ma się co oszukiwać. Jest to słabe, ale gdyby nie zapotrzebowanie, zapewne taka produkcja by nie powstała. Czegoś widocznie zabrakło w SimCity BuildIt, skoro kopia sprzedaje się doskonale.

W grze mamy szansę na wybudowanie miasta marzeń, w którym nie tylko dbamy o architekturę, ale także o potrzeby naszych mieszkańców, w tym o zatrudnienie, podróże i handel.

Łącząc się z innymi graczami z całego świata, zyskujemy niepowtarzalną szansę na wymianę surowców. Codzienne prezenty i achievementsy umożliwiają zdobywanie ekskluzywnej waluty, za którą można praktycznie wszystko 🙂

Pobierz w Google Play.