Chicken Toss – trzymaj się, kurczaczku!

0
996

Jak mogliście się pewnie przekonać o tym nieraz, zwierzęta potrafią wymyślać bardzo dziwne rzeczy, kiedy chcą raz na zawsze uciec od swoich właścicieli. Kreatywność naszych milusińskich nie zna granic, czego najlepszym przykładem może być kurczak z gry Chicken Toss. Wiecie na jaki pomysł wpadł? Postanowił wystrzelić się ze specjalnej maszyny i polecieć tam, gdzie poniesie go wiatr.

Chicken Toss to szybka, prosta i przyjemna produkcja, w której nie zawraca się nam głowy zupełnie niepotrzebnymi elementami. Jeden tryb rozgrywki oraz kilka upgrade’ów na krzyż to wszystko, co można tu znaleźć. W żadnym wypadku nie powinno być jednak odbierane to negatywnie, bo przecież pięciominutówki także potrafią się w życiu przydać.

Nie ma sensu, bym powtarzał to, o czym już pisałem. W Chicken Toss głównym bohaterem jest kurczak, którego celem jest dotarcie jak najdalej od dotychczasowego domu. W tym przypadku nie tylko od nas zależy to, w jakim stopniu uda mu się zrealizować zadanie, gdyż bardzo istotną rolę odgrywa w apce także łut szczęścia.

Jako gracze, mamy wpływ na to, z jaką siłą oraz pod jakim kątem zwierzę zostanie wystrzelone. Później raz na jakiś czas możemy pomóc kurczakowi wzbić się na wyżyny, jednak w tej kwestii jego ruchy są bardzo ograniczone, a punkty energii strasznie szybko się wyczerpują. Co to właściwie oznacza? Ano to, że przede wszystkim musimy wspomagać się innymi. Na szczęście, na farmie nietrudno o pomocników.

Odbijanie się od grubszych oraz chudszych stworzeń to przedsięwzięcie, które wymaga od nas rozplanowania albo – jak kto woli – odpowiedniej taktyki. Może wydawać się to dość śmieszne, ale prawda jest taka, że grając „na ślepo” w Chicken Toss trudno osiągnąć zadowalający rezultat i zebrać przy tym sporą ilość wirtualnej gotówki.

Pieniążki występujące w gierce przeznaczamy albo na ulepszenia naszych współpracowników, albo na zupełnie nowych głównych bohaterów. Ceny poszczególnych upgrade’ów są dość wysokie, ale to dobrze, gdyż dzięki temu mamy mobilizację, by grać dalej i starać się jak najskuteczniej pomóc sympatycznemu kurczakowi.