Chef Story – będę jadł, aż w końcu padnę!

0
704

W trakcie świąt pewnie mało kto narzeka z Was na głód, dlatego raczej nie powinienem Was skrzywdzić, pisząc o łamigłówce Chef Story. Jak każda match-3, nie wszystkim może się spodobać. Spotkacie w niej jednak dużo przeróżnych przysmaków, tak więc dobrze będzie jak skonsumujecie ją jeszcze przed poniedziałkowym śniadankiem z rodziną (o obiedzie nawet lepiej nie wspominać!).

W grze Chef Story spotkacie różne jedzonko. Autorzy nie ograniczyli się tylko do pizz, sałatek czy sushi. Można powiedzieć, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie i pewne jest, że nawet największemu krytykowi kulinarnemu poleci przez nią ślinka.

chef

Niestety, o ile tematyka jest całkiem przyjemna, grafika mogłaby być znacznie lepsza. Chef Story na pierwszy rzut oka prezentuje się dobrze, ale są w niej elementy, które spokojnie można by było poprawić. Jeżeli jesteście dość wybredni, szybko zauważycie niedociągnięcia w trójwymiarowych postaciach występujących na ekranach i tak dalej. Okej, może jest to swego rodzaju czepialstwo, ale przecież jestem tu po to, by wskazywać zarówno zalety, jak i wady.

Chef Story za to na pewno nie zawiedzie Was liczbą dostępnych poziomów. Nie dość, że mamy ich ogromną ilość w tradycyjnym trybie, to jeszcze przygotowano tzw. dzienne wyzwania. Te drugie – jak wskazuje na to sama nazwa – zmieniają się co dobę i z całą pewnością są lekarstwem na typową monotonię towarzyszącą rozgrywce match-3.

chef1

Na pewno nie jest to zła gra, chociaż nie ma w niej zbyt wielu innowacyjnych pomysłów. Koneserzy układanek bez względu na moją ostateczną ocenę i tak do niej zajrzą, natomiast reszcie mogę co najwyżej powiedzieć, że Chef Story potrafi zająć nam wolną chwilkę i nie jest taką pierwszą, lepszą łamigłówką.

Osobiście, jestem zawsze bardzo ciekawy, czy w testowanej przeze mnie produkcji jest dużo mikropłatności. Wydaje się to już jednak standardem i chyba nie ma sensu o tym pisać. Dla dopełnienia formalności: tak, w Chef Story możemy kupować power-upy, życia i inne cudeńka za prawdziwe pieniądze.