Checkout Challenge – pobaw się sklepowym skanerem

0
634

Ileż to razy zdarzyło się każdemu z nas ponarzekać na szybkość obsługi w hipermarketach albo przechwalać się tym, że bylibyśmy dużo szybsi od pani ekspedientki siedzącej przy urządzeniu skanującym. Koniec tego! Jeżeli chcecie udowodnić, że naprawdę zasłużylibyście na miano pracownika miesiąca w sklepie spożywczym, udowodnijcie to w grze mobilnej Checkout Challenge.

Checkout Challenge mamy okazję sprawdzić się w roli osoby pracującej w kasie w nieznanym z nazwy hipermarkecie. Nasze zadanie polega tu – a jakżeby inaczej – na skanowaniu towarów, jakie przemieszczają się w naszą stronę za pomocą ruchomej taśmy. I choć za stworzeniem gry stoi Disney, mamy w niej do czynienia z większym realizmem, niż można byłoby się tego spodziewać.

check

Opisywana gra nie oferuje nam kilkudziesięciu etapów do ukończenia, a jedynie pozwala na śrubowane własnych rekordów punktowych wyrażonych w dolarach. Każda rozgrywa toczy się więc tu do momentu, w którym doprowadzimy do sytuacji, gdzie ze wspomnianej przeze mnie taśmy spadnie jakiś produkt. Niestety, nie mamy limitu skuch, co oznacza, że już po jednej wpadce musimy przygotować się na zwolnienie i rozpoczęcie wyzwania od nowa.

Podczas zabawy przychodzi nam skanować różne towary. Oczywiście, im są one wartościowsze, tym więcej dolarów wpływa na nasze konto. Każda z rzeczy, jaką mieliśmy okazję „obsługiwać” zapisywana jest w specjalnym notesie, dzięki czemu możemy w wolnej chwili przekonać się, jak wiele udało nam się już odkryć.

check1

Wbrew pozorom, Checkout Challenge nie jest łatwą grą. Towary napływają do nas w dosyć szybkim tempie, a do tego kody kreskowe poukrywane są w takich miejscach, że niekiedy tracimy na ich szukaniu nawet kilkanaście sekund. Wiadomo, że po pewnym czasie zaczynamy już kojarzyć niektóre produkty, jednak początki – jak to w życiu bywa – są bardzo ciężkie.

Fajnie, że autorzy apki z tego wpisu zdecydowali się na system osiągnięć, dzięki którym rozgrywka nabiera sensu. Mimo to, muszę przyznać, że brakuje mi w Checkout Challenge jakiegoś wirtualnego sklepiku z gadżetami, pozwalającymi na skuteczniejsze skanowanie towarów albo awans do hipermarketu wyposażonego w dłuższą taśmę. Ale co tam, i tak uważam, że warto pobrać tę grę!