Chatous – czatowanie nigdy nie wyjdzie z mody!

0
2790

Gdy internet dopiero zaczynał podbijać nasze serca i pojawiać się w niemalże każdym domu, różnego rodzaju czaty były wręcz oblegane przez młodszych oraz tych nieco starszych. I choć wydawać by się mogło, że w dobie Facebooka oraz podobnych stron nie ma już miejsca na szukanie znajomych w taki sposób jak kiedyś, program Chatous pokazuje, że jest wręcz odwrotnie.

Jeżeli macie już do czynienia z komputerami dobrych kilkanaście lat, na pewno doskonale wiecie, w jaki sposób wyglądały niegdyś czaty. Człowiek musiał najpierw zalogować się, później wybrać odpowiedni pokój, a następnie „wyhaczyć” interesującą osobę z listy dostępnych użytkowników bądź też popisać trochę w oknie rozmowy ogólnej. W przypadku Chatous sprawa ma się nieco inaczej, co wcale nie oznacza, że program nie spełnia swojej funkcji.

chat

 W opisywanej aplikacji nie mogło obyć się bez formularza rejestracyjnego. Chociaż rekomenduje się nam połączenie konta w Chatous z Facebookiem, możemy wybrać tradycyjną metodę rejestracji, a więc wypełnienie krótkiego formularza z rubryczkami na datę urodzenia, kraj zamieszkania, imię oraz płeć.

Program działa w bardzo podobny sposób, co ostatnio przeze mnie recenzowany Azar. Po dokonaniu wszystkich kroków wstępnych, Chatous losowo dobiera dla nas kompana do rozmowy, a my możemy albo rozpocząć czat, albo odrzucić propozycję i czekać ponownie. Oczywiście, istnieje możliwość zawężenia kryteriów, tak aby apka buszowała, na przykład, jedynie wśród aktywnych użytkowniczek.

Domyślnie w Chatous rozmawia się w formie tekstowej, ale znalazło się tu również miejsce dla opcji video konwersacji. Poza standardowymi już emotikonkami czy też funkcją nagrywania krótkich filmików, dostępna jest tu także ciekawa metoda wysyłania fotek. Program nie daje nam możliwości zapisania pliku, natomiast po jego odebraniu pozwala jedynie na oglądanie go przez dziesięć sekund. Jeżeli korzystacie lub korzystaliście ze Snapchata, doskonale wiecie, o co w tym wszystkim chodzi.

chat1

 Każda poznana przez nas osoba zapisywana jest w Chatous na specjalnej liście znajomych. W dowolnej chwili możemy rozpocząć rozmowę z wybranym użytkownikiem albo też usunąć go z grona naszych faworytów. Ogólnie rzecz biorąc, aplikacja wygląda bardzo przejrzyście i korzysta się z niej wyjątkowo dobrze.

Na pewno jesteście ciekawi, jak wygląda aktywność ludzi w Chatous. Jeżeli chodzi o mnie, ani razu nie miałem okazji na nią narzekać. Logowałem się do czatu o różnych porach dnia oraz nocy i zawsze ktoś chętny się znalazł. W końcu trzeba wziąć pod uwagę, że program obsługuje ludzi z całego świata, a nie jedynie z Polski.