CCTAN – żongler, słonik i atakujące kwadraty!

0
1464

„Are you gentle?”, „I love you” – między innymi takimi słowami zostaniecie przywitani przez grę CCTAN. Jej bohaterem jest śpiewający żongler oraz słonik strzelający cebulą, natomiast oponentami są kolorowe kwadraty. I co z tego, że nie ma to większego sensu i niewiele do siebie pasuje. Studio 111% – bez względu na wszystko – warto pochwalić za stworzenie tej oryginalnej i zaskakująco wciągającej produkcji!

Neonowa grafika dostępna w CCTAN nie jest moją ulubioną, ale bez najmniejszych wątpliwości mogę stwierdzić, że sam bohater od razu przypadł mi do gustu. Gorzej miał z przekonaniem mojej ukochanej. Kiedy testowałem grę, a z głośników rozbrzmiewał śpiew wirtualnej postaci, mogłem być spokojny, że jestem w pokoju sam. Raz nawet dowiedziałem się, że najlepszą karą dla autora oprawy dźwiękowej byłaby… kastracja (ałćććć!).

cctan1

Pomijając fakt, że faktycznie muzyczka towarzysząca rozgrywce w CCTAN może po pewnym czasie zacząć deprymować, sama oferowana zabawa jest zaskakująco fajna. Nieważne, że tak naprawdę wszystko sprowadza się do strzelania do kwadratów i nabijania w ten sposób punktów. Spędziłem z opisywaną apką naprawdę sporo czasu i śmiało mogę powiedzieć, że nie pozwala się nudzić.

Słoń znajdujący się na środku ekranu jest z każdej strony atakowany przez wspomniane już kwadraty. Figury mają coś w rodzaju punktów życia, które ulegają zmniejszeniu po naszym ataku. O ile na początku wystarcza skupienie się na pojedynczych celach, później trzeba tak kombinować, by uderzać kilka naraz. Nie dacie rady? No, to, sorry, zbyt wiele nie ugracie!

cctan

CCTAN to – oczywiście – jedna z tych gier, które poza prościutkim gameplayem mogą zaoferować co najwyżej nowe rodzaje bohaterów, a dokładniej to kulek. Za mobilne dolary kupujemy losowy element służący do tego samego, co jego podstawowy odpowiednik i musimy się z tego cieszyć, bo nic nie zapowiada, by w najbliższym czasie zostało dodane coś nowego.

Grę CCTAN można pobrać z Google Play za darmo. Przyjemnie spędza się z nią czas i nie jest naszpikowana mikropłatnościami. Zdecydowanie warto ją wypróbować!