Car Racing Story – gra wyścigowa dla najmłodszych z najmłodszych

0
827

Gry dla dzieci różnią się od tych, które produkowane są na szeroką skalę dla wszystkich pozostałych. Bardzo dobrze widać to na przykładzie wyścigowej produkcji Car Racing Story. Nie można w niej szaleć na drogach, zawsze kończymy wyścig z najlepszym wynikiem, a personalizacja opiera się zmianie koloru auta oraz jego kierowcy. Tak, wiem, że dla Was nie brzmi to wyjątkowo ciekawie. Pamiętajcie jednak, że to komu innemu dedykowana jest ta aplikacja.

Spodziewałem się po Car Racing Story czegoś więcej, niż otrzymałem. Nie będę owijał w bawełnę i napiszę wprost, że w opisywanej gierce dostrzegłem więcej wad, aniżeli zalet. Niestety, chociaż bardzo lubię produkcje stricte dla dzieci, ta wyjątkowo zamiast skraść moje serce, tylko je zraniła.

Menu główne w grze wygląda sto razy gorzej, niż w innych tego typu grach. Nie mamy tutaj żadnych wizualnych fajerwerków, kolorowych elementów i tak dalej. Od razu dostajemy do wyboru samochody i mamy się z tego cieszyć. Niestety, większość aut jest zablokowana, co można zmienić tylko za pomocą czternastu złotych. Jak dla mnie, nie ma to najmniejszego sensu. Dlaczego? Już wyjaśniam.

Przed „wyścigiem” każdy pojazd możemy spersonalizować. Kiedy chcemy zmienić wygląd kół, spojlera czy maski, po prostu dotykamy interesujących części i patrzymy na to, co tym razem przygotował nam automat. Wszystko byłoby fajnie, gdyby nie to, że do każdego auta mamy te same dodatki, a i tak we wszystkich planszach jesteśmy górą i to nawet bez rozwijania szczególnie dużej prędkości.

Nie bez powodu umieściłem słowo „wyścig” w cudzysłowie. Car Racing Story to produkcja dla dzieci, a więc nie ma mowy o prawdziwych, szaleńczych rywalizacjach. Najmłodsi w zasadzie nie robią w tej gierce nic, poza naciskaniem przyspieszenia (a i to nie jest konieczne) oraz patrzenia na to, jak automatycznie usuwane są z drogi różnego rodzaju przeszkody.  Przedszkolakiem nie jestem, ale wydaje mi się, że nawet dla niego taka rozgrywka to zdecydowanie za mało.

Co można by było zmienić w Car Racing Story, aby była grą w pełni użyteczną? Nie wymagam usunięcia reklam. Chciałbym jednak, żeby zabawa oferowana w apce była nieco bardziej sensowna. Bo wygrywanie wyścigów, w których nie mamy na nic wpływu, na pewno nie sprawia frajdy nikomu. Nawet tym najmłodszym i najmniej wymagającym.