Candy Girl Mania – przykład gry, która w ogóle nie powinna powstać

0
653

Jeżeli jesteście na bieżąco w kwestii trendów na rynku gier mobilnych, nie będziecie zdziwieni informacją, że w ostatnim czasie powstało sporo produkcji z gatunku match-3. Problem w tym, że kiedy dorwałem się do pierwszej z nich, po paru minutach miałem dosyć. Co takiego niefajnego jest w Candy Girl Mania? Niby nic, ale… zresztą, zaraz wszystkiego się dowiecie.

Tytuł gierki opisywanej w tym wpisie daje nam jasno do zrozumienia, że będziemy mieć w niej do czynienia ze słodkimi bułeczkami, lizakami oraz innymi pysznościami. Niestety, twórcy Candy Girl Mania ani nie zdecydowali się na jakikolwiek ciekawy, logiczny wstęp, ani za bardzo nie postarali się w kwestii bohaterów, o których totalnie nic nie wiemy i którzy pojawiają się na ekranie tak rzadko, jak zorza polarna na polskim, nocnym niebie.

candy

Od nowych gier logicznych przestałem już wymagać innowacyjności (choć zdecydowanie tak być nie powinno). Szkoda tylko, że w przypadku Candy Girl Mania nie mogę napisać niczego pozytywnego zarówno o oferowanej zabawie, jak i oprawie graficznej, która – co tu dużo mówić – rewelacyjna nie jest.

„Macz trójki” swój brak oryginalności zazwyczaj potrafiły nadrobić wyglądem, ale jeżeli zależy Wam na naprawdę dobrze prezentującej się aplikacji, piszę po raz kolejny: powinniście omijać Candy Girl Mania szerokim łukiem. Dlaczego mam takie, a nie inne, zdanie? Bo przedstawiana tu gra ani razu nie wywołała u mnie efektu „wow!”. Ba, jeszcze coś – nie zdarzyła się nawet sytuacja, bym chociaż raz był czymś pozytywnie zaskoczony. Słabo, no nie?

candy1

Candy Girl Mania znaleźć można ponad sto plansz, w których zadanie zawsze polega na łączeniu określonych elementów oraz zbieraniu przy tym odpowiedniej ilości punktów. Naprawdę chciałbym coś pochwalić, ale po prostu nie mogę. Nawet power-upy stworzone na potrzeby tej apki wydają się jakieś takie pospolite, choć prezentują się nieco inaczej, niż w przypadku konkurencyjnych tytułów.

Jeżeli nie macie co robić, a wszystkie inne match-3 już dawno ukończyliście, wypróbowanie Candy Girl Mania wydaje się być w Waszej sytuacji dobrym wyjściem. W przeciwnym wypadku polecałbym raczej zainteresowanie się czymś zupełnie innym.