Camera360 Ultimate – zabawę ze zdjęciami czas zacząć!

0
728

Nie bawi mnie jakoś modyfikowanie zrobionych aparatem zdjęć. Uważam, że najlepsze fotografie to takie, które są całkowicie naturalne. Nie krytykuję jednak tych, co bawią się Photoshopami czy innymi tego typu narzędziami. Ba, powiem więcej. Chętnie nawet pokazuję im nawet nowe trendy w tej dziedzinie. Na dowód tego, co napisałem zaprezentuję, Wam dzisiaj Camera360 Ultimate.

Camera360 Ultimate to trochę mylna nazwa. Kiedy instalowałem tę apkę miałem nadzieję, że będzie ona pozwala robić swego rodzaju zdjęcia panoramiczne wszystkiego, co dzieje się wokół nas. Okazało się jednak, iż jest to tylko kolejny zwyczajny program, który oferuje swoim użytkownikom przede wszystkim dużą ilość fotograficznych efektów. Czy to dobrze, czy nie oceni musicie sami. Osobiście skłonny jestem korzystać raczej z bardziej innowacyjnych rzeczy.

360-1

Po uruchomieniu apki naszym oczom ukazuje się okno, w którym widzimy obraz z kamery. Jeżeli chcemy, możemy najpierw zrobić zdjęcie, a dopiero później bawić się w modyfikowanie albo skorzystać opcji z widoku na żywo dla danego filtra. Na dobry początek dobrze jest skorzystać z tej pierwszej opcji. Pozwala nam ona na szybsze zapoznanie się z tym, co dana funkcja zmienia. Później, to jest po jakimś czasie, można już tylko wybierać konkretne efekt i od razu przechodzić do cykania.

Camera360 Ultimate posiada w sobie kilkanaście filtrów, ale podczas korzystania z apki można zainstalować nowe. Modyfikacje do ściągnięcia to przede wszystkim te, które zmieniają nasze zdjęcie w element jakiegoś obrazka. Mówiąc najprościej dodają nasz portret na płótno malującego malarza albo okładkę magazynu.

360x

Mimo że aplikacja dostępna jest w angielskiej wersji, korzystanie z niej nie powinno sprawić żadnych problemów nawet osobie nieznającej tego języka. Efekty i tak posiadają swoje specyficzne nazwy, a interfejs jest na tyle przejrzysty, że już po kilku minutach poruszamy się w nim jak mistrzowie świata.

Autorzy programu przygotowali dla jego użytkowników miejsce w wirtualnej chmurze, gdzie możemy przechowywać zmodyfikowane przez nas fotki. Jest to wygodne rozwiązanie dla par, które lubią bawić się fotografią albo po prostu dla posiadaczy więcej niż tylko jednego smartfona.

Camera360 Ultimate pobrać można z Google Play za darmo. Wydaje mi się, że miłośnicy cykania i upiększania nie będą długo się zastanawiać nad odwiedzeniem sklepu z aplikacjami.