Call of Mini Dino Hunter – strzelanozaurus rex

0
798

Macie dość ciągłego zabijania zombiaków, którzy występują niemalże w każdej strzelance? Doskonale Was rozumiem, dlatego też na dobry początek dnia przygotowałem dla Was naprawdę fajną produkcję o nazwie Call of Mini Dino Hunter, gdzie przychodzi nam – jak nietrudno się domyślić – walczyć z dinozaurami. Jesteście w stanie stanąć oko w oko z arachaicznymi mięsożernymi potworami? No to do dzieła!

Główny bohater Call of Mini Dino Hunter to jaskiniowiec, który specjalizuje się w polowaniu na najgroźniejsze zwierzęta. Żyje on sobie z rodzinką w specjalnej osadzie i udoskonala swój sprzęt, a od czasu do czasu wyrusza na wyprawę i stara się wykonać założony cel. A że stojące przed nim zadania nie należą do łatwych, musimy mu w tym pomóc.

dino

Tak jak wspomniałem, nie zawsze przychodzi nam w grze wykonywać to samo. Czasem trzeba zabić określoną liczbę dinozaurów, czasem zakraść się i ukraść jajo, a niekiedy po prostu nie dać się zabić przez określoną liczbę sekund. W zależności od trudności zadania otrzymujemy po każdym z nich określoną liczbę punktów doświadczenia oraz różnego rodzaju zdobycze, które służą nam do czegoś więcej, niż tylko do zbierania kurzu na półce z trofeami.

Z racji tego, że akcja gry rozgrywa się w dalekiej, a nawet bardzo dalekiej, przeszłości naszą bronią nie są nowoczesne pistolety czy karabiny maszynowe. Dinozaury eliminujemy za pomocą kusz i tym podobnych narzędzi. Oczywiście, możemy je ulepszać kiedy tylko mamy na to środki. Dzięki temu możemy stać się najlepiej wyposażonym jaskiniowcem w historii.

Jeżeli graliście już kiedyś w serię Call of Mini zapewne doskonale wiecie, że występują w niej mikropłatności. Początkowo nie dają o sobie znać, ale z biegiem czasu ulega to zmianie, o czym – niestety – można przekonać się stosunkowo szybko.

Sterowanie w grze opiera się na dwóch wirtualnych gałeczkach. Jedna z nich służy nam do poruszania się głównym bohaterem, druga – pozwala nam kierować trzymaną w dłoniach bronią. Jest to całkiem wygodne rozwiązanie, choć wymaga przyzwyczajenia.

Call of Mini Dino Hunter pod względem audiowizualnym wypada bardzo dobrze na tle podobnych strzelanek. Kwadraciasty świat jaskiniowców i dinozaurów prezentuje się nienagannie. Nie jest to jednak trójwymiarowy realizm, tak więc myślę, że nie wszyscy będą mieli na ten temat zdanie podobne do mojego.