Call of Mini Zombies 2 – do dwóch razy sztuka?

0
1305

W poprzedniczce gry Call of Mini Zombies 2 staraliśmy się zabić wszystkich zombiaków występujących na naszej planecie. Niestety, wbrew temu, co mogło się wydawać, nie udało się zrealizować tego zadania w stu procentach. Teraz dostajemy jednak okazję do tego, by poprawić wszystkie swoje strzeleckie błędy. Czyżby sprawdziło się przysłowie, że do trze.., tfu, do dwóch razy sztuka?

Strzelanki z zombie – poza głównymi bohaterami – mają ze sobą jeszcze jedną cechę wspólną: fabułę. Co prawda, zawsze jest ona w jakiś sposób modyfikowana, ale jej ogólny sens się nie zmienia. I oczywiście w przypadku Call of Mini Zombies 2 również tak jest. Mamy tutaj do czynienia z inwazją umarlaków na pewien kraj, a naszym zadaniem jest opanować całą tę beznadzieją sytuację. W szczegóły zagłębiać się nie ma sensu, bo doskonale wiecie, co by się w nich znalazło. Przejdźmy zatem do rozgrywki.

Etapy dostępne w grze podzielone są na dni inwazji. O dziwo, z każdą dobą nie ubywa, lecz przybywa nam przeciwników, przez co z biegiem czasu mamy coraz więcej roboty. A nawet jeżeli nie będzie to dla nas wystarczające do tego, by dobrze się bawić, zawsze możemy spróbować swoich sił w zwiększonym poziomie trudności. W tym przypadku w Call of Mini Zombies 2 zasada jest jedna: im gorzej realizuje się cel, tym lepszą nagrodę można zdobyć.

Żebyśmy zbytnio nie odczuwali nudy, a naszym zajęciem w grze nie było jedynie zabijanie zombiaków w pojedynkę, ludzie ze studia Triniti Interactive Studios przygotowali dział kooperacyjny. Wybieramy w nim jednego z kilku dostępnych bossów i razem z innymi graczami próbujemy go zniszczyć. Oczywiście, również i tutaj nasze starania są po to, by zdobyć jak najlepsze premie w postaci, między innymi, złotych monet.

Call of Mini Zombies 2 możemy skorzystać z usług kilku głównych bohaterów. Różnią się oni od siebie zdolnościami specjalnymi oraz posiadanymi broniami. Niestety, wspomniane postaci nie są dostępne za darmo. Możemy je kupować za diamenty, a ich wartość – jak pewnie już się domyślacie – wyrażona jest w prawdziwych złotówkach.

Jak widzicie, grafika w Call of Mini Zombies 2 nie zmieniła się za wiele w porównaniu z poprzednią częścią produkcji. Czy to dobrze, czy nie – musicie ocenić sami. Moim zdaniem, apka prezentuje się naprawdę fajnie i nie można jej pod tym względem absolutnie niczego zarzucić. Sterowaniem także się nie zamartwiajcie – w praktyce sprawdza się doskonale, bo jest po prostu standardowe do granic możliwości.