Call Heads – wybieraj czy chcesz rozmawiać, czy nie

0
758

Zawsze denerwuję się, gdy ktoś do mnie dzwoni, a ja w danym momencie akurat korzystam z jakiejś aplikacji albo wpisuję notatki do kalendarza. W takich sytuacjach zawsze smartfon pokazuje mi ekran połączenia, ignorując to, co w danym momencie robię, a przecież tak, kurczę, być nie powinno. Najwidoczniej twórcy Androida tego nie rozumieją, w przeciwieństwie do osób, które stoją za stworzeniem aplikacji Call Heads.

Aplikacja Call Heads to proste narzędzie, które zmienia ekran połączenia w naszym smartfonie. Słowo „zmienia” wydaje się być tutaj nie do końca trafne, bo tak naprawdę program nie tyle podrasowuje wspomniany element interfejsu urządzenia, co całkowicie go eliminuje, tworząc taki, który jest o wiele bardziej przyjazny użytkownikowi.

heads

Po zainstalowaniu programu na smartfonie nie będziecie musieli rezygnować z wykonywanej w danym momencie czynności tylko dlatego, że ktoś akurat dzwoni. Robicie zdjęcie, gracie w fajną platformówkę czy po prostu przeglądacie internet – nieważne. Call Heads zamiast wyświetlania na całym ekranie informacji kto dzwoni, pokaże Wam jedynie zajmujące bardzo mało miejsce kółeczko z opcją odebrania, odrzucenia bądź skazania Waszego znajomego na jeszcze kilka chwil czekania.

Apka wbudowanych ma w sobie kilka opcji. Pozwalają nam one na zmianę dźwięku dzwonka, używanej animacji oraz ogólnego stylu. Liczba możliwych zmian nie jest duża, tak więc na pewno sobie z nią poradzicie.

heads1

Powiem szczerze, że idea Call Heads bardzo mi się spodobała. Zawsze denerwowałem się na znajomych, którzy dzwonią tylko, gdy chcą coś pożyczyć i robią to zawsze, kiedy ja akurat wykonuję w smartfonie coś ważnego. Niestety, apka ma też swoje wady, przez co nie można nazwać ją doskonałą.

Przede wszystkim Call Heads nie zawsze działa prawidłowo. Czasem, gdy telefon ma wygaszony ekran, a ktoś chce z nami pogadać, słyszymy jedynie dzwonek, a więc żeby odebrać musimy najpierw sami odblokować smartfona. Nie muszę Wam chyba tłumaczyć, jak może to być niewygodne i wkurzające.