Bullseye – rozbudowany quiz geograficzny (dla młodszych i starszych)

0
744

Do wakacji mamy jeszcze trochę czasu, a więc jeżeli jeszcze chodzicie do szkoły, prawdopodobnie właśnie teraz obudziliście się z poprawianiem ocen. Nic nie szkodzi – robiłem tak samo i Wasi rodzicie prawdopodobnie też. Ale mnie z tym. Chcę tylko napisać, że jeśli macie problemy z geografią, śmiało możecie pobrać na swojego smartfona apkę o nazwie Bullseye.

Na pewno Bullseye nie zachwyci Was wyglądem. Trzeba powiedzieć wprost, że opisywany program jest wyjątkowo brzydki i raczej nie spełni wizualnych kryteriów większości nieco bardziej wymagających użytkowników. Dla niektórych może być to istotna wiadomość, a dla innych nie. Jeśli o mnie chodzi, uważam, że – mimo wszystko – najważniejsza jest wartość edukacyjna apki, a pod tym względem niczego nie można jej zarzucić.

geo

Tak jak już wspomniałem, Bullseye skupia się na geografii. Nie znajdziecie tutaj pytań z innych przedmiotów szkolnych, tak więc bardzo szybko może się okazać, iż nie jest Wam w ogóle potrzebna. Prawdopodobnie jest też, że nie będziecie jej rozumieć. A wszystko to dlatego, iż jedynym dostępnym językiem jest w tym przypadku angielski.

Aplikacja oferuje nam cztery zabawy o trzech poziomach trudności. Niestety, w bezpłatnej wersji nie możemy wybierać rodzaju wyzwań, natomiast decydujemy tylko o tym, ile będziemy mieli czasu na odpowiedź oraz z jak dużym zoomem będzie można powiększyć wirtualną mapę.

Istotną wadą darmowego Bullseye jest fakt, iż nie wybieramy w nim również regionu, którego mają dotyczyć pytania. Możecie uznać, że jest to raczej nieważne, ale wszystko, oczywiście, zależy od tego, do czego będziecie potrzebować aplikacji.

geo1

Pytania dostępne w programie są bardzo różne. Niektóre każą nam zaznaczyć obszar związany z postacią na zdjęciu, inne wymagają zaznaczenia położenia stolicy danego państwa, a są też takie, gdzie ważna jest znajomość historii lub położeń mórz i oceanów. Niby wszystko w porządku, ale w kwestii największych miast jest pewien problem.

Bullseye działa na mapach Google. Ma to o tyle istotne znaczenie, że wyświetla nam się większość stolic. Na przykład, przyszło mi zaznaczyć Madryt, który – jak się okazało – widnieje już w aplikacji. Chyba nie muszę mówić, że jest to trochę bez sensu i pozwala nam „cheatować”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here