Bubbleon to dość specyficzna gra zręcznościowa, która spodoba się tym graczom, którzy nie tylko przepadają za dynamicznymi tap-tapami, ale od zwykłych, nudnych ścieżek dźwiękowych, wolą rytmiczne i hardcorowe nuty. Jeżeli widzicie się w roli takiego gracza, pobierajcie bez zastanowienia.

Akcja gry toczy się w bliżej nieokreślonych sceneriach, w których nie brakuje bąbelków, powietrza i podniebnych przeszkadzajek. Wśród niebezpieczeństw, jakie czyhają na głównego bohatera – stworka zamkniętego w przezroczystej kuli – dominują ostre elementy, które w jakimkolwiek kontakcie z błoną, doprowadzają do przerwania zabawy.

Do odblokowania jest w grze kilkadziesiąt zabawnych bohaterów, za których można zapłacić wirtualnymi gwiazdkami. Koszt wykupu to około 50 jednostek, więc przy odrobinie szczęścia i dobrej woli, już po kilku (w miarę udanych) podejściach do gry, można sobie na taki wypas pozwolić.

Do dyspozycji graczy oddano dwa tryby rozgrywki. Pierwszy oferuje zabawę endless z zachowaniem dość stałego i łatwego poziomu zaawansowania, podczas gdy opcja ,,pro”, gwarantuje hardcorowe doznania z najtrudniejszymi przeszkodami w grze.

W pierwszym trybie sprawdzą się miłośnicy powolnego odkrywania coraz to bardziej skomplikowanych zadań, podczas gdy z drugiego trybu ucieszą się fani rzucania na głęboką wodę.

Oprawa graficzna aplikacji jest bardzo przyjemna, czego nie można powiedzieć o ścieżce dźwiękowej. Ta jest – w mojej subiektywnej opinii – męcząca i po prostu denerwująca. Znajdą się jednak osoby, którym przypadnie do gustu, jak żadnym innym 🙂