The Boxtrolls – kartonowi przyjaciele czekają na Ciebie!

0
780

Od premiery bajki „Pudłaki” minęło już ładnych kilka miesięcy, ale – szczerze mówiąc – usłyszałem o niej dopiero dzięki zręcznościówce The Boxtrolls.  Jeżeli również i Wy nie mieliście pojęcia, że w zużytych kartonach znajdują się trolle, radzę Wam jak najszybciej odwiedzić Google Play i pobrać dzieło studia RED Games.

„Pudłaki” trafiły na ekrany kin w wakacje ubiegłego roku. Nie trzeba zatem być niesamowitym matematykiem, by dojść do wniosku, że wspomniana kreskówka nie należy do najświeższych. Czy ma to jednak jakiekolwiek znaczenie? W tym przypadku absolutnie nie, bo The Boxtrolls to naprawdę godna uwagi gra, z którą można spędzić miło czas, nawet jeśli nie ma się zbyt rozległej wiedzy na temat kartonowych stworków.

pudlaki

Opisywana produkcja to oryginalny runner, w którym mamy do ukończenia pięćdziesiąt niepowtarzalnych etapów o zróżnicowanym poziomie trudności. W każdym z leveli możemy kierować jednym z kilku Pudłaków, wśród których są zarówno przedstawiciele płci męskiej, jak i żeńskiej.

Na planszach w grze wymaga się od nas przede wszystkim zręczności. Autorzy The Boxtrolls przygotowali całkiem sporo pułapek, przepaści oraz przeciwników, których możemy pokonać, skacząc im na głowy. Nudzić się więc z całą pewnością nie można. Szczególnie, że konstrukcja leveli wymaga od nas niekiedy także… wykonywania ślizgów po pagórkach.

Na pewno The Boxtrolls to produkcja skierowana do graczy z różnych kategorii wiekowych. Nie można powiedzieć, że jest to tylko typowo dziecięca propozycja, bo niektóre wyzwania są tutaj naprawdę dosyć ciężkie do ukończenia nawet dla dwudziestoparolatka. Myślę jednak, że i tak spokojnie możecie pokazać swoim pociechom tę platformówkę i pomagać im na bieżąco z nieco trudniejszymi fragmentami.

Zbieranie w grze zębate koła to wirtualna waluta. Wykorzystujemy ją do kupowania nowych bohaterów, których dostępnych jest w The Boxtrolls ponad dziesięć. Oczywiście, istnieje też sposób na szybki zakup danej postaci, ale wiąże się to z wydatkiem wyrażonym w prawdziwych złotówkach.

Sterowanie w produkcji studia RED Games jest mało skomplikowane. Dużo więcej można natomiast napisać o oprawie wizualnej. Jest ona fantastyczna pod każdym względem, dzięki czemu czujemy się tak, jakbyśmy kierowali postaciami w samym środku akcji filmu stworzonego przez wybitnych grafików.