Box Swap Puzzle – przeprowadzka, która wymaga myślenia!

2
608

Przeprowadzki ludziom kojarzą się bardzo różnie – niektórzy wspominają je dobrze, a inni nie. Nie będziemy dzisiaj pisać jednak o pakowaniu gratów i przewożeniu ich na drugi koniec kraju, ale zajmiemy się czymś, co jest z tym związane. O czym mowa? Oczywiście, o tekturowych pudłach. Te występują bowiem w gierce o nazwie Box Swap Puzzle, a ta przez ostatnich kilka dni spędza mi sen z powiek.

Uruchamiając Box Swap Puzzle, nie mamy okazji podziwiać trzech bądź czterech opcji w menu głównym. Nie przyjdzie nam również posłuchać wielu dźwięków, gdyż soundtrack opisywanej produkcji jest bardzo, ale to bardzo ubogi. Oferowana rozgrywka jest jednak w tym przypadku bardzo oryginalna i to właśnie to powinno najbardziej nas interesować. Szczególnie, że za stworzeniem opisywanej apki stoi nasz rodak i jest to jego pierwszy androidowy projekt, który doczekał się finalnej wersji.

box1

Nie lubię korzystać z tutoriali, ale na rzecz łamigłówek prawie zawsze robię wyjątek. Box Swap Puzzle udowodniło mi, że słusznie postępuję, bo mimo że zabawa dostępna w gierce wydaje się prosta jak drut, potrafi nam nieźle namieszać w głowie.

Niestety, instrukcja wyjaśniająca nam co do czego służy w świecie wirtualnych pudełek pojawia się za każdym razem, kiedy decydujemy się na nową rozgrywkę. Moim zdaniem, to ogromny błąd i gdybym mógł coś podpowiedzieć autorowi, po prostu szepnąłbym mu słówko o opcji wyłączającej ten raczej drobny mankament.

Box Swap Puzzle nasze zadanie polega na segregowaniu tekturowych pudełek. Na planszy znajduje się kupka tego typu przedmiotów z kolorowymi karteczkami z numerami, a my – jako gracze – musimy zastępować stare nowymi w taki sposób, aby ułożyły się w kolejności od najmniejszej do największej. Proste? Przyznam, iż sądziłem, że tak. Sprawa okazała się jednak dosyć skomplikowana. Bo aby ukończyć dany poziom potrzeba czegoś więcej niż tylko jednego czy dwóch prawidłowych połączeń, a na dodatek nałożony jest na nas limit ruchów, co nie jest dobrą wiadomością.

box

Poziom trudności wzrasta w grze wraz z numerkiem etapu. Nie będę pisał, ile punktów udało mi się zdobyć najwięcej, bo aż wstyd się przyznać. Wiedzcie jednak, że główkowało mi się z Box Swap Puzzle bardzo dobrze i śmiało mogę polecić Wam ten rodzaj spędzania czasu. I to nie tylko ze względu na sam rodzaj zabawy, lecz także achievementsy, które są jej znakomitym urozmaiceniem.

Jeżeli lubicie rywalizację z innymi, nie powinniście narzekać na opisywane dzieło. Co prawda, nie mamy w nim typowego Multiplayera, ale globalny ranking wyników zdecydowanie nie jest niczym gorszym.