W Dummy Defense wcielamy się w rolę architekta, który tworzy różnorodne konstrukcje zapewniające przetrwanie manekinom. Budowle tworzone w grze muszą być trwałe i jednocześnie tanie. Zwykle to, co tanie jest marnej jakości, więc musimy udowodnić, że nasza praca będzie łamać stereotypy 🙂

W przypadku opisywanej apki do pokonania mamy ponad 50 poziomów podzielonych na kilka światów. Pierwszy epizod zawiera 25 plansz wprowadzających. Dowiadujemy się z nich przed jakimi przeszkodami będziemy się bronić, oraz poznamy głównego bohatera. Z czasem, kiedy będziemy mieć chętkę na bardziej zaawansowane levele, przejdziemy do następnego świata zawierającego zdecydowanie trudniejsze przeszkadzajki.

Nasze zadanie ogranicza się do wybudowania konstrukcji (drewnianej, betonowej, łączonej), która zabezpieczy manekina przed bombami, kulami, miażdżącymi platformami i tym podobnymi. Na wykonanie misji mamy ograniczone zasoby pieniężne. Jeżeli nie zmieścimy się w budżecie, będziemy musieli rozpocząć poziom od nowa.