Bluerone – kreator zamazanych zdjęć

0
1778

Podoba Wam się efekt zamazania, który jest ostatnio dość popularny nie tylko wśród użytkowników Androida, lecz także profesjonalistów z dziedziny fotografii? Jeżeli tak, mam dla Was dobrą wiadomość. W Google Play dostępny jest za darmo program o nazwie Bluerone, który pozwoli Wam stworzyć nieostre zdjęcie dosłownie w kilka sekund.

Początkowo do efektu, o którym mowa we wstępie, podchodziłem dość sceptycznie. Wydawało mi się, że zdjęcia robi się po to, by coś było na nich widać, a nie wręcz odwrotnie. Dość szybko jednak udało mi się znaleźć zastosowanie dla tego typu obrazków. Przede wszystkim dzięki Bluerone stworzyłem sobie fajną tapetę, która w ogóle nie „zlewa się” z widżetami oraz ikonkami, pozwalając mi na swobodną pracę ze smartfonem.

blurone

Oczywiście, możecie powiedzieć, że mogłem sobie po prostu ustawić jednolite tło i sprawa byłaby załatwiona. Po części się z tym zgadzam. Lubię jednak, gdy na ekranie głównym wyświetla mi się coś więcej, niż tylko logo operatora, co myślę jest dość zrozumiałe.

W jaki sposób posługiwać się Bluerone? Wbrew pozorom, sprawa jest prosta. Po uruchomieniu programu mamy do wyboru dwie opcje. Jedna z nich pozwala nam „podrasować” aktualnie dostępną tapetę, natomiast druga-  zajmuje się modyfikacją dowolnego obrazka wybranego przez nas z galerii.

Jedynym narzędziem, jakim przychodzi nam operować w apce jest specjalne wirtualne pokrętło. Przekręcając je zgodnie z ruchem wskazówek zegara, powodujemy rozmazanie obrazka, robiąc odwrotnie – wyostrzamy. Nic prostszego chyba już być nie mogło.

blurone1

Program stworzony przez NEXDEV uraczył mnie swoim minimalizmem. Zakochałem się w nim od samego początku. Wszystko jest w nim przejrzyste, a do tego znakomicie się prezentuje. Ani razu nie zdarzyło się, by odmówił posłuszeństwa czy zaciął się chociażby na sekundę, a to rzadkość w apkach modyfikujących zdjęcia.

Niestety, podejrzewam, że to, co dla mnie jest zaletą, może być dla innych wadą. Bluerone nie oferuje żadnych zaawansowanych opcji, które mogłyby jeszcze bardziej wpływać na wygląd obrazka. Właśnie dlatego wydaje mi się on odpowiedni jedynie dla osób chcących stworzyć ładny efekt bez konieczności znajomości skomplikowanych programów fotograficznych.