Blox 3D – klockomania dla dzieci

0
793

Mimo że tytuł Blox 3D jest przedstawiany w Google Play jako produkcja przeznaczona dla dzieci, nie będę go w tym wpisie polecał jedynie najmłodszym. Wiem bowiem z własnego doświadczenia, że każdy – nawet najpoważniejszy dorosły na świecie – ma czasem takie dni, kiedy jedyne na co ma ochotę, to sielankowa zabawa bez konieczności martwienia się o cokolwiek.

Blox 3D polecano mi w Google Play od dobrych kilku dni. Początkowo myślałem, że będzie to kolejna gra z gatunku match-3. A że ostatnio sporo takich recenzowałem, postanowiłem na pewien czas odpuścić sobie produkcję Appy Monkeys. Nie wiedzieć czemu, wczoraj pobrałem ją na swojego smartfona i zabrałem się do zabawy. Możecie mi wierzyć albo nie, ale kolejny kontakt z otaczającą mnie rzeczywistością miałem dopiero po niespełna godzinie.

blox

 Teoretycznie Blox 3D nie oferuje nam ciekawej rozgrywki, która mogłaby przyciągnąć na dłużej niż pięć minut. Nie mamy tutaj ani okazji do bicia rekordów punktowych, ani rywalizacji ze znajomymi czy chociażby komputerowym przeciwnikiem. Dlaczego więc w praktyce gra okazuje się wciągająca jak tornado? Przede wszystkim ze względu na swobodę, jaką nam daje.

W opisywanej aplikacji dostajemy do dyspozycji wirtualne pole, na którym możemy w dowolnym miejscu umieszczać różnokolorowe sześciany. Dotykając odpowiedniego elementu jeden raz, rozszerzamy go o dodatkowe części. Co dzieje się po tym jak dotkniemy czegoś dwa razy? Myślę, że doskonale się domyślacie.

Gra pozwala nam wybrać jeden z kilku najpopularniejszych kolorów. Każdą konstrukcję możemy rozbudowywać tak, jak tylko nam się podoba. Nie ma najmniejszego problemu z przekręcaniem naszej budowli ani oddalaniem i przybliżaniem kamerki. Niby to nic wielkiego, ale muszę przyznać, że taka totalna swoboda bardzo przypadła mi do gustu.

blox1

Każde wykonane przez nas klockowe dzieło możemy zapisać do ponownej modyfikacji albo uwiecznić na zdjęciu, aby móc pochwalić się znajomym czy też ustawić sobie jako tło ekranu głównego. Blox 3D nie wymaga od nas zakładania konta ani łączenia się z Facebookiem czy Google+. Według mnie, jest to bardzo duża zaleta.

Produkt studia Appy Monkeys z pewnością nie grzeszy bardzo ładnym wyglądem. Nie zmienia to jednak faktu, że potrafi zająć sporo wolnego czasu i – co najważniejsze – umożliwia nam oderwanie się od rzeczywistości.