Bloo Kid 2 – kolega Mario z niebieską czupryną

0
653

Mimo że po większości gier publikowanych obecnie w Google Play wymaga się przede wszystkim niepowtarzalności, od czasu do czasu natrafić można na produkcję, która wyraźnie jest wzorowana na klasykach oraz sprawdzonych już rozwiązaniach, a wbrew temu i tak warto ją polecić. Wśród wciągających retro apek na pewno swoje miejsce ma dzieło mobilne o nazwie Bloo Kid 2, w którym każdy fan Mario i Luigiego po prostu musi się zakochać.

Historia wymyślona przez twórców gry opowiada nam o młodym małżeństwie, któremu urodziło się urocze, pikselowe dziecko. Żeby skakanie po platformach, zbieranie gwiazdek oraz zabijanie potworków miało jakikolwiek sens, postanowiono na potrzeby apki stworzyć złego latającego stwora. Ten pewnego dnia postanawia porwać nowo narodzonego brzdąca, a jak to wszystko się zakończy… przekonacie się sami.

blo

Bloo Kid 2 to nic innego jak klasyczna platformówka. Każdy z Was na pewno miał do czynienia z pierwszymi produkcjami tego typu, tak więc od pierwszego uruchomienia apki będzie doskonale wiedział o co w niej chodzi i co dokładnie należy robić.

Świat gry podzielony jest na cztery światy. Tak przynajmniej jest na chwilę obecną. Teoretycznie w grze wyraźnie widać zapowiedź kolejnych przygód, ale kiedy dokładnie nastąpi większa aktualizacja cały czas jest to tajemnicą. Zupełnie inaczej jest w kwestii leveli, których w każdym rozdziale jest około dziesięciu.

Na planszach przygotowanych w Bloo Kid 2 mamy do czynienia z różnymi typami przeciwników. Bez względu na to czy są oni rycerzami biegnącymi w naszym kierunku, czy też zielonymi ludzikami wyglądającymi jak żelki za każdym razem jest na nich jeden sposób – skakanie na głowy. Oczywiście, nie zmienia to faktu, że oni również mogą zadawać nam obrażenia, dlatego też nałożony jest na nas limit trzech punktów życia.

blo1

Najważniejsze w grze jest dotarcie do mety. Mimo że absolutnie wystarcza to do odblokowania kolejnego poziomu, warto starać się ukończyć każde wyzwanie z jak największą liczbą gwiazdek na koncie. Żeby jednak to osiągnąć, potrzebujemy przede wszystkim zmieścić się w określonym limicie czasowym, zabić wszystkie kreatury występujące w wirtualnym świecie, a do tego zebrać każdy bonusik leżący na pikselowej trawce. A to wcale takie proste nie jest.

Grafika i dźwięki zastosowane w Bloo Kid 2 to istny cud-miód dla oczu i uszu miłośników starych produkcji. Na screenach widać najlepiej, że w opisywanej grze pikseli jest bardzo wiele i myślę, że retromaniakom wystarczy to do pobrania gry z tego wpisu.