BlendPic – dwa zdjęcia w jednym

0
731

Do czego może się przydać aplikacja do łączenia dwóch zdjęć w jedno? Szczerze mówiąc, nie mam absolutnie bladego pojęcia. Jeżeli jednak szukacie tego typu programu, z czystym sumieniem polecić Wam mogę bardzo proste narzędzie o nazwie BlendPic, które miałem ostatnio okazję wypróbować w swoim smartfonie.

BlendPic powstało z myślą o osobach, które nie zawahałyby nazwać się fotograficznymi kombinatorami. Każdy, kto lubi wszelkiego rodzaju modyfikacje zdjęć i jest otwarty na wszelkie nowości w tej kwestii, na pewno powinien opisywany program wypróbować. Dlaczego? Bo apka jest dobrej jakości i pozwala stworzyć w prosty sposób coś oryginalnego, a do tego charakteryzuje się świetnie prezentującym się interfejsem, o którym na pewno jeszcze później wspomnę.

blend

Kiedy uruchamiamy programu od razu przechodzimy do rzeczy. Nie wyświetlają nam się żadne reklamy ani nic z tych rzeczy. Po prostu naszym oczom ukazuje się ekran główny z logo BlendPic oraz dwiema ikonkami: jedną pozwalającą na wybór zdjęcia z galerii, drugą – dzięki której możemy cyknąć sobie fotkę „na świeżo”.

Po wybraniu fotografii numer jeden możemy działać na kilka sposobów. Albo zdecydować się na umieszczenie drugiego obrazka, albo też skorzystać z jednego z kilku dostępnych szablonów przedstawiających rozgwieżdżone niebo, zachód słońca czy też serduszko.

Niestety, BlendPic nie pozwala nam na wstawianie napisów do wykonanego przez nas połączenia. Uważam, że taka opcja ucieszyłaby wielu użytkowników, jednak najwidoczniej autorzy aplikacji mają inne zdanie na ten temat. Można im to w jakiś sposób wybaczyć, biorąc pod uwagę, że zamieścili w swoim mobilnym dziele inne ciekawe funkcje, między innymi, suwakowe ustawianie przezroczystości oraz punktowe aktywowanie ostrości.

blend1

Każdy obrazek stworzony przy pomocy opisywanej aplikacji  możemy zapisać w pamięci naszego smartfona albo też bezpośrednio zamieścić go w portalu społecznościowym.

Co najważniejsze, BlendPic nie pozostawia po sobie żadnych śladów na fotografii, dzięki czemu możemy być pewni, że nikt z naszych znajomych nie zacznie tworzyć podobnych łączeń.

Interfejs aplikacji jest anglojęzyczny. Mimo to, jego obsługa jest prosta jak drut. Wszystko sprowadza się bowiem do wybierania przycisków z grona umieszczonego na dole ekranu. Jestem pewien, że poradzi sobie z tym każdy z Was.