Blendoku – jestem daltonistą, a Ty?

1
895

Wszyscy faceci są podobno daltonistami z natury. Do niedawna nie wierzyłem w tę teorię, bowiem sensownie nie przekonała mnie do niej żadna kobieta, której ufam. Aż wstyd się przyznać, ale uświadomiła mnie dopiero… gra mobilna o nazwie Blendoku. Czy podobnie będzie z Wami, przekonajcie się.

W grze Blendoku najważniejszymi elementami są kolory. Zabawa w grze polega na ustawianiu kwadracików w kolejności od najciemniejszego do najjaśniejszego.

blendoku1

 

Na samym początku do uzupełnienia mamy tylko kilka pustych pól, co raczej nie sprawia większych problemów. Szczególnie, że występują sporo różniące się od siebie odcienie. Przysłowiowe schody zaczynają się później, gdy musimy kolory ustawiać, a do tego zwracać uwagę, by niektóre z nich pasowały do więcej niż jednego rządku. Dopiero wtedy człowiek (feministki powiedziałby, że nie człowiek, a facet) zaczyna martwić się o swoją zdolność odróżniania barw.

Autorzy produkcji przygotowali dla nas prawie 500 poziomów do przejścia. Podzielone one zostały na cztery poziomy trudności i jednocześnie wielkości. Ostatni z nich – ze względu na swoje gabaryty – zalecany jest przede wszystkim posiadaczom tabletów, choć z doświadczenia wiem, że i na smartfonie spokojnie można się z nim zmierzyć, jednak nie jest to zbyt proste.

blendoku

Im szybciej rozwiążemy dany problem w grze, tym lepiej. Każdy nasz rezultat jest zapisywany, dzięki czemu możemy bawić się w bicie własnych rekordów. Blendoku oferuje też ranking globalny, tak więc nie tylko nasze osiągnięcia powinny nas mobilizować do walki ze swoim daltonizmem.

W grze dostępny mamy sklepik. Możemy kupić w nim dodatkowe paczki poziomów albo też zdecydować się na kupienie kilku podpowiedzi. Skorzystanie z tej drugiej opcji kusi, ale wydaje mi się, że lepiej do wszystkiego dojść samemu.

Pod względem graficznym, ciężko jest cokolwiek napisać o Blendoku. Gra ma modernistyczny wygląd i w zasadzie to tyle. Jak to zwykle w grach logicznych – autorzy zbytnio względami estetycznymi się nie przejmowali. Oceńcie sami, czy w tym przypadku to dobre rozwiązanie.


logo-app
Blendoku
Lonely Few
0   
qrcode-app