Bleep – komunikator mobilny od BitTorrent

0
720

Nie pytam czy korzystacie z niego, czy też nie, ale istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że chociaż w najmniejszym stopniu kojarzycie program o nazwie BitTorrent. Nie będę jednak w tym wpisie zawracał sobie głowy pobieraniem filmów czy też innych plików, których w sieci znaleźć można całe mnóstwo. Chciałem natomiast przedstawić Wam mobilny komunikator Bleep, za stworzeniem którego stoją właśnie pomysłodawcy aplikacji do ściągania treści z rozszerzeniem torrent.

Ciężko zliczyć jest wszystkie aplikacje służące do komunikowania się ze znajomymi. Mimo że miałem zamiar na pewien czas odpuścić sobie ich recenzowanie, Bleep jest – według mnie – naprawdę godnym uwagi projektem. Co prawda znajduje się na razie tylko w wersji alpha, ale można już z niego w pełni korzystać, a lista dostępnych w nim funkcji wygląda naprawdę obiecująco.

Zakładanie konta w Bleep jest czynnością, którą jesteśmy w stanie wykonać na kilka sposobów. Jeżeli mamy na to ochotę, możemy zdecydować się na tradycyjne rozwiązanie, czyli podanie telefonu, adresu e-mail oraz wybrania sobie nicku. Twórcy opisywanego programu udostępnili nam jednak także logowanie się w trybie incognito. Ta druga opcja z pewnością zainteresuje wszystkich, którym zależy na pełnej prywatności.

W bardzo ciekawy sposób odbywa się w apce weryfikacja istniejącego już konta oraz dodawanie w niej znajomych. Każdą z tych rzeczy możemy wykonać, skanując indywidualny kod QR. Dzięki temu nie musimy męczyć się z wyszukiwaniem konkretnego kolegi, a jedynie wystarczy, gdy poprosimy go o kwadratowy obrazek z czarnymi i białymi pikselami.

Ekran wiadomości dostępny w Bleep prezentuje się wyjątkowo korzystnie. Jest przejrzysty i – co najważniejsze – nie znajdziemy w nim zbędnych dodatków, które jedynie utrudniają pracę z komunikatorem. Warto wspomnieć, że poza wysyłaniem tradycyjnych wiadomości możemy tu także zdecydować się na rozmowę głosową. Niestety, od czasu do czasu potrafi się ona rozłączyć. Po wersji testowej nie powinniśmy jednak – mimo wszystko – spodziewać się cudów i bezbłędnego działania.

Jeśli chodzi o największe minusy opisywanego programu, zdecydowanie należy zaliczyć do nich brak możliwości wysyłania wiadomości do osób niebędących online. Szczerze mówiąc, nie wyobrażam sobie, aby nie zostało to naprawione. I to już w najbliższym czasie.