Bladebound – swipe`n`slash od Polaków i (na razie) tylko dla Polaków!

0
901

Ludzie ze śląskiego studia Artifex Mundi tworzą jedne z lepszych gier przygodowych w branży. Postanowili jednak ostatnio troszkę poeksperymentować i przygotować dla nas coś zupełnie innego. Dosłownie, bo Bladebound jest pierwszy mobilnym przedstawicielem gatunku swipe`n`slash. Póki co, dostępny jest jedynie dla Polaków, ale jak tylko trafi do szerszego grona, będzie z pewnością androidowym hiciorem!

Gra Bladebound opowiada nam o ostatnim z wojowników Zakonu Strażników Ostrza. Widzimy na własne oczy, jak zostaje pokonany przez Wiarołomcę, odwiecznego rywala, by później odrodzić się i postanowić przywrócić na świecie ład i porządek. Zapowiada to – oczywiście – długie godziny naprawdę solidnej zabawy, ale tego można było się spodziewać od samego początku!

hack

Twórcy opisywanej gry nie ukrywają, że Bladebound miał być kolejnym hack and slashem. Artifex Mundi to jednak głownie innowacje i stąd właśnie pomysł na przygotowanie oryginalnej rozgrywki ze świeżym sposobem na kierowanie postaci i atakowanie nią. Odpowiedniego rysowania przeróżnych gestów trzeba się nauczyć. Początkowo, wydaje się, że jest to totalny niewypał, ale im głębiej w las… no, wiecie, co mam na myśli.

Lokacji do odwiedzenia jest wystarczająco wiele, by dać sobie spokój z narzekaniem w tej kwestii. Złego słowa nie można też powiedzieć o dostępności ekwipunku czy questów. Złapałem się już kilka razy na tym, że zapomniałem o otaczającym mnie świecie tylko dla tego, że chciałem ulepszyć swoją broń czy zbroję. Trochę to niepokojące, ale pewnie po przeczytaniu tego zdania ludzie z Artifex będą mieli uśmiechy na twarzach. I dobrze, bo zasłużyli sobie na to!

Pomysłów niewdrożonych w życie jest podobno jeszcze sporo, tak więc Bladebound na pewno niedługo będzie oferował coś więcej. Już teraz można znaleźć tu dodatkowe tryby takie jak Arenę czy specjalne eventy, co tylko utwierdza w przekonaniu, iż zapowiedzi kolejnych aktualizacji nie są jedynie słowami rzuconymi na wiatr.

A teraz najlepsze – Bladebound jest dostępna w polskiej wersji językowej i pobrać można ją z Google Play zupełnie za darmo. Kolejna niespodzianka jest taka, że póki co owy RPG-ek jest widoczny jedynie dla ludzi w naszym kraju. Pobierajcie i bawcie się dobrze, wojownicy! 🙂