Bid Wars – aukcja w ciemno, czyli kupowanie starych magazynów!

0
2892

Amerykańskie programy, w których podziwiamy w akcji tzw. łowców okazji, przyjęły się w naszym kraju wyjątkowo dobrze. Nie będę ukrywał, że sam lubię od czasu do czasu pooglądać, jak ludzie w ciemno kupują zawartość jakiegoś magazynu, a następnie spieniężają ją z zyskiem lub sporą stratą. Chcielibyście też spróbować wziąć udział w tego typu aukcji? No to odpalcie grę Bid Wars!

Produkcja Bid Wars to coś w sam raz dla fanów „Aukcji w ciemno” oraz innych programów tego typu. Gracz ma okazję wcielić się tutaj w swego rodzaju handlarza, a jego zadaniem jest – rzecz jasna – sprzedać kupiony towar. Im więcej pieniędzy na plusie, tym lepiej. Zasady są dosyć jasne, prawda?

Świat gry podzielony jest na miasta, w których znaleźć można kilka domów aukcyjnych. Co dosyć logiczne, w Las Vegas możemy kupić zdecydowanie lepsze rzeczy, niż chociażby w małej miejscowości. Musimy jednak jednocześnie liczyć się z większą konkurencją, która będzie doskonale radziła sobie z licytacją, a do tego niekiedy będzie mogła pochwalić się bardzo pokaźnym budżetem.

Zazwyczaj podczas jednego wypadu można kupić więcej niż jeden magazyn. Czasem dzieła sztuki, sprzęt elektroniczny i tym podobne są dobrze zabezpieczone i niewidoczne gołym okiem, a niekiedy dostrzeżenie ich nie sprawia większych problemów. Z czym to się wiąże? To raczej oczywiste – musimy być gotowi na poniesienie ryzyka, by coś ugrać. No, chyba że będziemy mieć tyle „mamony”, że będzie nas stać dosłownie na branie wszystkiego jak leci.

W trudnych sytuacjach mogą pomóc nam power-upy. Jeden z nich umożliwia wyeliminowanie z licytacji wybranej postaci, drugi odkrywa przed nami zawartość pudełek oraz skrzyń, natomiast ostatni orientacyjnie przelicza wartość całego magazynu. O tym, że są to bardzo przydatne narzędzia raczej nie trzeba pisać. Wiadomo jednak, iż nie można korzystać z nich do woli, gdyż musimy wówczas non-stop wydawać prawdziwe pieniądze.

Bid Wars to świetna zabawa. Od dawna chciałem poczuć się tak, jak bohaterowie programów telewizyjnych. Nie dostrzegłem w tej apce za wiele minusów, ale jeżeli miałbym już na coś zwrócić szczególną uwagę, myślę, iż byłaby to raczej mało dynamiczna oprawa dźwiękowa.