Best Fiends – leśny świat zamknięty w fajnej „macz trójce” [VIDEO]

1
1521

Kiedy za oknem panuje chłód, a słońce prawie w ogóle się nie pojawia, człowiekowi zdarza się zatęsknić za wiosną i jej urokami. Niestety, albo stety, nie jesteśmy w stanie przyspieszyć czasu. Możemy jednak z zimową monotonią poradzić sobie w inny sposób – pobierając mobilną gierkę o nazwie Best Fiends. Nie, nie zrobiłem literówki – nie chodzi o przyjaciół (friendsów), lecz smakoszy (fiendsów).

Gierka Best Fiends osadzona jest w bardzo dobrze wyglądającym świecie, gdzie na każdym kroku rosną zdrowe, wysokie drzewa, obok których znaleźć można rzeczki, mostki oraz inne iście krajobrazowe elementy wyglądające jak z jakiegoś sielankowego obrazu. Nie wiemy, jak dokładnie nazywa się wspomniana kraina, ale to wcale nie jest ważne. Liczy się przede wszystkim to, że znakomicie się prezentuje.

fiends1

Ekran główny z charakterystyczną mapką podzieloną na etapy daje nam jasno do zrozumienia, że Best Fiends to kolejna gierka match-3. Tej jednak na pewno bym nie skreślał już na wstępie. Dlaczego? Bo zdecydowanie ma w sobie to „coś”, co sprawia, że miło spędza się z nią czas i nie szkoda nam ani jednej spędzonej minuty przed ekranem smartfona.

Mimo że bohaterami opisywanej gierki są kasztanki oraz inne dość przyjacielsko wyglądające postaci, rozgrywka polega tutaj na… pojedynkowaniu się z ciemnymi potworami o nieznanej nazwie. Sprawa wydaje się całkiem prosta – każde prawidłowo wykonane przez nas połączenie elementów to konkretny atak. Im więcej symboli do siebie dodamy, tym lepiej dla nas samych, gdyż możemy dzięki temu uderzyć w dużo efektywniejszy sposób.

fiends

Na początku dysponujemy tylko dwójką leśnych wojowników, ale z czasem możemy skompletować dużo liczniejszą brygadę. Warto wspomnieć również o tym, że każdego z podopiecznych możemy sobie szkolić, tak aby był jeszcze silniejszy i skuteczniejszy w swoich działaniach. Oczywiście, potrzeba do tego wirtualnej waluty, a tę zdobywamy tylko za zadania wykonane w stu procentach.

Samo pokonywanie rywali to w Best Fiends nie wszystko. Liczy się tutaj także łączenie wybranych symboli. Niekiedy są to listki, a niekiedy grzyby. Zależy to głównie od tego, na jakim poziomie się znajdujemy.

O grafice zastosowanej w Best Fiends już wspomniałem, tak więc nie ma sensu pisać o tym więcej. Poza tym widzicie screeny, a myślę, że one – niczym słynne czekoladki – potrafią wyrazić więcej niż tysiąc słów.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here