Behance – inspiruj się, twórz, komentuj

0
734

Jesteś uzdolnionym, ale jeszcze mało znanym, grafikiem, malarzem albo fotografem? Twórcy apki Behance wiedzą, z jakimi problemami się borykasz i mają świadomość, że w dzisiejszych czasach naprawdę trudno odnieść sukces. Na szczęście, takie programy jak ten przeze mnie wspomniany, znakomicie nadają się do zawierania artystycznych znajomości, a co za tym idzie – otwierania bram do zawodowego spełnienia.

Trudno określić, czym dokładnie jest Behance. Można powiedzieć, że jest to serwis społecznościowy, ale nie jest to chyba do końca prawda. Bo choć dba się tu o swój profil, a także komentuje się inne, wcale nie chodzi o dawanie jak największej ilości Lajków czy innych tego typu rzeczy. W opisywanym programie liczy się po prostu sztuka, czyli przekaz niezrozumiały dla wszystkich.

benc

Konta w Behance posiada ogromna rzesza różnej maści artystów. Znajdziecie tu wielu ekspertów od robienia portretów, zdjęć krajobrazów, a także grafik komputerowych wzorowanych na prawdziwych postaciach albo bazujących na zupełnie abstrakcyjnych kształtach. Nie jest to z pewnością program dla wszystkich, ale jeżeli stawiacie pierwsze kroki w dziedzinach, o jakich  po części wspomniałem, docenicie możliwości tego, co znajduje się w tej apce.

Program pozwala nam na przeglądanie prac zarejestrowanych w nim ludzi oraz dodawanie swoich własnych. Co w tym fajnego? Po pierwsze, możemy zainteresować innych swoją osobą, a po drugie istnieje spora szansa na to, że zainspirujemy się dziełem jakiegoś bardziej znanego artysty i tym samym będziemy mieli szansę na spróbowanie czegoś zupełnie nowego.

benc1

Nie wiem, ile dokładnie prac znajduje się w Behance, ale możecie być pewni, że wystarczy ich na co najmniej kilkanaście godzin przeglądania. A jeżeli będziecie chcieli niektóre z obrazków skomentować albo nawet poddać je dłuższej analizie, myślę, iż nigdy nie zdarzy się sytuacja, by dopadła Was nuda.

Interfejs programu jest wyjątkowo przejrzysty i czytelny. Od razu po uruchomieniu Behance wiedziałem, co z czym się tu je i potrafiłem z tego korzystać. Na plus zasługuje, moim zdaniem, także fakt, iż w opisywanej apce jest bardzo dużo aktywnych Polaków. Dla nas oznacza to tylko jedno – wcale nie musimy męczyć się z angielskim, by z kimś pogadać albo o coś podpytać.