Beat Jumper – bit, skok, bit, skok… i tak w kółko

0
774

Uwaga, ostrzegam: będzie muzycznie, będzie skocznie i będzie bardzo dynamicznie! Beat Jumper przypomina starego, poczciwego Icy Towera, ale nie jestem przekonany, czy ma szansę zrobić aż tak zawrotną karierę. Nie trzeba jednak przecież być najlepszym, by mieć rzeszę fanów!

Produkcja Beat Jumper chce być traktowana jest typowa propozycja mobilna dla fanów elektronicznych brzmień. Nie jestem fanem muzyki techno i nie będę ukrywał, że podczas gry zamiast się radować, martwiłem się o swoje uszy. Na szczęście, dzielnie zniosły katorgę, a kiedy już zdecydowałem się na wyłączenie soundtracka, przekonałem się, że opisywana zręcznościówka sama w sobie jest całkiem niezła!

Beat Jumper

W Icy Towera grałem niegdyś całymi godzinami i to nie tylko po to, by na lekcjach informatyki stwarzać pozory, że jestem wyjątkowo pilnym i zajętym uczniem. Sterowanie zastosowane w Beat Jumper i cała rozgrywka są bardzo podobne do wspomnianego klasyka. Oczywiście, to pierwsze zostało dostosowane do ekranów dotykowych, tak więc zamiast korzystania ze strzałek, tapiemy raz w prawą, raz w lewą część wyświetlacza.

Celem jest dotarcie tak wysoko, jak to tylko możliwe. Każda platforma to piętro, a im więcej takowych pokonamy, tym lepiej. Współczesnych graczy muszę zmartwić: robimy to tylko dla własnej satysfakcji. Nie ma tu Multiplayera, hiper ulepszonych trybów oraz bonusowych leveli dostępnych tylko dla prawdziwych wymiataczy. Jesteśmy tylko my i barwny, wirtualny świat, po którym skacze sobie kierowany przez nas ludzik.

Beat Jumper

Bohaterów można zmieniać, ale – cytując klasyka – nie są to tanie rzeczy. Aby zdobyć nową postać, należy zebrać 85 złotych monet, a następnie spróbować szczęścia w dobrze wszystkim znanym jednorękim bandycie. Pieniążki można zdobywać na kilka sposobów: na planszy, oglądając reklamy bądź decydując się na wykorzystanie prawdziwych środków na koncie bankowym. Chyba nie muszę mówić, która opcja daje najwięcej korzyści, a jednocześnie może co nieco uszczuplić domowy budżet?

Beat Jumper pobierzecie z Google Play zupełnie za darmo. Jest trochę reklam, ale nie są wyjątkowo uciążliwe. Moim zdaniem, jest to solidna propozycja dla fanów prostej zabawy!