Balloon Paradise – raj dla fanów balonów, ale łamigłówek – już mniej

0
786

Nie mam pojęcia, skąd w ostatnim czasie trend na tworzenie łamigłówek z balonami w rolach głównych. Po ostatnio opisywanym przeze mnie Pop Voyage teraz przyszła pora na Balloon Paradise. I choć gierka dostępna jest po polsku, wygląda kolorowo i oferuje całkiem sporo poziomów, nie będę jej określał tylko pozytywnymi słowami.

Jak to w gierce logicznej, w Balloon Paradise nie mamy do czynienia z fabułą. Od razu po uruchomieniu gry musimy przejść do rzeczy i zrobić to, czego się od nas wymaga. Mimo wszystko, nie można napisać, że wrzucani jesteśmy na głęboką wodę. Powodem jest tutorial, który towarzyszy nam przez pierwszych kilka plansz i w zasadzie tłumaczy nam zasady, które na pewno każdy z Was doskonale już zna.

balon1

Nietrudno się domyślić, że w Balloon Paradise najważniejsze są kolorowe, kształtne balony. Jednocześnie warto zwrócić uwagę na fakt, iż miejscem akcji są tutaj znane nam wszystkim miasta, między innymi, Nowy Jork. Jak widzicie na screenach, każdy element rozgrywki prezentuje się na ekranie bardzo dobrze i raczej trudno mówić o tym, by pod względem graficznym brakowało opisywanej grze czegokolwiek.

Szczerze się uśmiechnąłem, kiedy zobaczyłem, że Balloon Paradise dostępne jest po polsku. O dziwo, tłumaczenie zostało wykonane w solidny sposób, a więc nie ma w nim niewybaczalnych błędów, które raziłyby w oczy. Cóż, pozostaje mieć nadzieję, że na tego typu zabiegi będzie decydowało się coraz więcej zagranicznych twórców. Moim zdaniem, już jest z tym dużo lepiej, niż było jeszcze kilka miesięcy temu.

balon

Zapytacie pewnie: czy są w grze jakieś rzeczy, które mogą nam się nie spodobać? Niestety, ale tak. Przede wszystkim mowa tu o mikropłatnościach. Firma RV AppStudios zdecydowała się na dość skromny sklepik, w którym poza monetami na power-upy możemy znaleźć swego rodzaju boosty. Jeden z nich pozwala nam na szybsze ładowanie żyć oraz innych pasków. I na pewno byłby smakowitym kąskiem, gdyby nie fakt, iż kosztuje prawie… 50 złotych.

Balloon Paradise to gra z gatunku match-3, tak więc pewnie już na starcie będzie skreślona przez wielu z Was. Jeżeli o mnie chodzi, uważam, że warto dać tej produkcji szansę. Szkoda tylko, że wszystko jest w niej strasznie drogie, przez co autorzy wyglądają na nieziemsko pazernych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here