Ball Soccer – Maradona może mi czyścić bu… to znaczy korki

0
748

Kompletnie zawiodłem się wczorajszym meczem pomiędzy madryckim Atletico a Chelsea Londyn. Spodziewałem się większej ilości spektakularnych akcji, strzałów i interwencji bramkarskich, a tak naprawdę jedyną rzeczą, jaka przyciągnęła moją uwagę na dłużej niż kilka minut była… kontuzja Petra Cecha. No cóż, mam nadzieję, że dzisiaj Bayern z Realem postarają się bardziej od swoich kolegów. Żeby jednak uniknąć kolejnego nienasycenia głodu futbolu, na wszelki wypadek postanowiłem zainstalować na smartfonie grę Ball Soccer.

Patrząc na screeny opublikowane w Google Play, wydaje się, że  Ball Soccer to taka zwykła gra piłkarska, gdzie przychodzi nam strzelać do bramki przeciwnika, strzec własnego pola karnego i starać się faulować w taki sposób, by nie zostać ukaranym kartką. Prawda jednak jest zupełnie inna. Przede wszystkim dlatego, iż w apce nie chodzi o strzelenie jak największej ilości goli, lecz o skuteczne minięcie jak największej ilości osób.

soc

Jak dokładnie wygląda rozgrywka? Wcielamy się w postać wirtualnego zawodniczka bądź zawodniczki (panowie pewnie wybiorę tę opcję) i mknąc z piłką do bramki rywali staramy się unikać kontaktu z osobami z drużyny przeciwnej. Nie jest to proste, bowiem rywale są bardzo zdeterminowani, co przekłada się na to, iż atakują nas w bardzo różnoraki sposób.

 Ball Soccer na pewno warto pochwalić liczbę dostępnych trybów gry. Mamy tutaj Arcade, gdzie staramy się zdobyć jak największą ilość punktów, Time Attack, w  którym nagli nas czas, Freekick, czyli serię rzutów wolnych, a także tryb turniejowy. Dla Facebookowiczów udostępniono także Multiplayer.

soc1

Ogólnie rzecz biorąc, apka potrafi bardzo umilić wolny czas. Mam pewne zastrzeżenia do zastosowanego w niej sterowania, które nie do końca działa tak, jak należy, ale poza tym wszystko w niej jest jak najbardziej do zaakceptowania. Grafika jest trójwymiarowa i pozwala nam na grę zarówno w pionie, jak i poziomie, a dźwięki w jakimś tam stopniu pozwalają nam poczuć stadionowy klimat.

 Ball Soccer dostępny jest w Google Play nie tylko w wersji darmowej. Wersja PRO kosztuje nieco ponad 10 złotych i oferuje kreator własnej drużyny, dodatkowy czas w poszczególnych trybach gry i oczywiście brak jakichkolwiek reklam (a te czasem potrafią wkurzyć, mówię Wam!).