W końcu znalazłam grę, w którą będą mogły grać wszystkie grupy wiekowe i to w dodatku o różnych zainteresowaniach. Bake Story 2 to gra strategiczna, w której wcielamy się w rolę właściciela piekarnio-cukierni. Naszym celem jest nie tylko prowadzenie biznesu od zaplecza finansowego, czy kuchennego, lecz również wyposażanie obiektu w różnorodne meble i dekoracje.

W gruncie rzeczy w naszym przedsięwzięciu bierze udział cała wioska, bo ulepszanie sąsiednich sklepów i kupowanie w nich produktów również zależy w 100 procentach od nas. Podsumowując: praca pali się w rękach 😉

feqefq

Rzecz pierwsza, to oprawa graficzna i dźwiękowa – zero zastrzeżeń. Ładnie, schludnie, bez kombinacji nakładania na siebie różnych mebli, bez pozostawiania zbędnej przestrzeni. Po prostu z sensem.

Podział na levele to podstawa. Startujemy z jedynką, lecz już po pierwszych wypiekach (w których naszym zadaniem jest zakupienie produktów i odpalenie pieca), nakarmieniu gości i zebraniu kilku złotych z napiwków, możemy awansować wyżej. Z każdym kolejnym etapem ilość możliwości rozwoju się zwiększa, a co za tym idzie – mamy więcej pracy.

eqfefq

W grze możemy połączyć się z znajomymi z Facebooka i wymieniać się doświadczeniami praktycznie na bieżąco. Musimy wiedzieć, że odwiedzający nas klienci nie są tylko konsumentami w najprostszym tego słowa znaczeniu. Często w podziękowaniu rzucają jakimś groszem, prezentem, albo kopertą. Wszystko to możemy wykorzystać to zwiększania knajpki, ulepszania jej, czy dokupowania nowych, modnych mebli.

efef

Mebli jest dużo, podobnie zresztą jak dekoracji, podłóg, ścian i sprzętów. Płacimy w złotych monetach zbieranych od gości, bądź w kryształach, które raz na kilkadziesiąt minut sypią się na nasze konto. Oczywiście w tym miejscu wchodzą mikropłatności, lecz zabawa bez nich jest równie fajna, co z nimi 🙂