Pregnancy + to aplikacja, która sprawdzi się doskonale w rękach kobiet spodziewających się potomstwa. Jedynym warunkiem dobrej zabawy, jest umiejętność posługiwania się językiem angielskim i… zasobny portfel.

Opisywane narzędzie oferuje szeroki zakres funkcji. Wśród popularnych i przydatnych opcji, przyszłe mamy spotkają: informacje o kolejnych tygodniach ciąży, osobisty pamiętnik, monitoring wagi, kalendarium wizyt, licznik skurczów, listy wyprawkowe, listy imion dla dzieci, oraz wiele więcej.

Najciekawszą zakładką jest śledzenie ciąży tydzień po tygodniu. Aplikacja nie tylko podaje ciekawe zmiany rozwojowe dziecka, ale przede wszystkim funduje rodzicom piękne fotografie. Niestety, tylko kilkanaście pierwszych tygodni jest objęte darmową wersją narzędzia. Chcąc cieszyć się wszystkimi opcjami aż do rozwiązania ciąży, należy uiścić opłatę w postaci około 20 złotych.

Czy Pregnancy + oferuje dużo więcej, niż inne, darmowe aplikacje ciążowe? Jako przyszła mama, twierdzę, że nie. O ile kilka opcji jest naprawdę fantastycznych, o tyle 90% pokrywa się z tym, co gwarantują narzędzia typu Hi Mommy, Moja Ciąża, czy tym podobne.

Autorzy Pregnancy + zastosowali trick, którego wyjątkowo nie lubię. Zamiast umożliwić użytkowniczkom korzystanie z dobrodziejstw po obejrzeniu sponsorowanych reklam, w najmniej spodziewanych momentach, blokują działanie aplikacji, a na ekranie wyświetlają odpowiedni monit z linkiem do sklepu.

Po kilku minutach spędzonych w aplikacji, człowiek dostaje szału. Każda próba skorzystania z zakładek, kończy się przykrym rozczarowaniem.

Podsumowując: aplikacja sprawdzi się świetnie pod dwoma warunkami. Pierwszym jest znajomość języka angielskiego w stopniu wyższym, niż podstawowy. Drugim natomiast wykupienie pełnej wersji za trochę ponad 18 złotych.