Backgrounds 3D – aplikacja z tapetami na Androida

0
1930

Mam do Was malutkie pytanie: w jaki sposób zmieniacie tapety w swoich smartfonach? Czy podobnie jak większość używacie do tego wyszukiwarki Google’a? Jeżeli tak, wiedzcie, że jest dużo szybszy i wygodniejszy sposób. Można go wypróbować, pobierając na swoje urządzenie aplikację mobilną o nazwie Backgrounds 3D.

Backgrounds 3D to program, który – według jego autorów – oferuje nam ponad dziesięć tysięcy tapet. Tła ekranów głównych dostępne w opisywanej apce posiadają różną tematykę. Nie tylko więc możemy skorzystać z różowych z Hello Kitty, lecz także samochodowych, abstrakcyjnych i tym podobnych. Za chwilę będzie więcej o kategoriach, obiecuję.

tapti

 Mimo że absolutnie się tego nie spodziewałem, aplikacja została wyposażona w szybki w obsłudze panel dolny, gdzie dostępne jest wszystko, co niezbędne do stuprocentowego korzystania z programu. Wśród zakładek znaleźć możemy dział z naszymi ulubionymi tapetami, najpopularniejszymi oraz podzielonymi na kategorie tematyczne.

Kategorii jest kilkanaście, a może nawet i jeszcze więcej. Dostępne są, między innymi, tła ze zwierzakami, jedzeniem, kwiatkami, serduszkami czy kosmicznymi obiektami. Backgrounds 3D pozwala nam przeglądać tapety pojedynczo bądź „hurtowo”, czyli przesuwając palcem po kolorowych kafelkach.

tapti1

Tła ekranów głównych możemy zapisać na dysku albo od razu wykorzystać. Zgodnie z tym, co pisałem, udostępniono nam także opcję dodawania tapet do ulubionych. Oczywiście, autorzy apki pomyśleli też o aktywnych użytkownikach serwisów społecznościowych, dla których przygotowali opcję udostępniania wybranych tapet.

Choć korzystałem już z kilku programów tego typu, żaden nie oferował mi powiadomień o nowych obrazkach. Żaden poza Backgrounds 3D. Tutaj dostajemy informacje o każdym nowym materiale dodanym do konkretnej kategorii. Jest to całkiem fajna opcja, choć trzeba przyznać, niekiedy dość wkurzająca. Aktualizacje mają bowiem miejsce bardzo często.

Zdjęcia dostępne w programie są wysokiej jakości. Mam bzika na punkcie wyglądu tapet, tak więc możecie wierzyć mi na słowo. Nie widać, by na obrazkach umieszczonych w Backgrounds 3D pojawiały się jakieś niepożądane piksele czy inne tego typu rzeczy. Jak dla mnie, jest to zaleta, która zdecydowanie wyróżnia opisywaną apkę na tle licznej konkurencji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here